هدر موبایل
1390/12/13 10:25:16
سرویس اقتصادی
فرهنگی با تأکید بر اجرای قانون بیمه بیکاری:

آمارهای اشتغال تا پیش از اجرای قانون بیمه بیکاری، واقعی نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس هشتم، آمارهای اعلام شده در باره ایجاد اشتغال را غیرواقعی خواند و با تأکید بر اجرای قانون بیمه بیکاری و حمایت از افراد متقاضی کار از سوی دولت، گفت: تا پیش از اجرای این قانون آمار دقیقی از بیکاران و افزاد جویای کار وجود نخواهد داشت.
آمارهای اشتغال تا پیش از اجرای قانون بیمه بیکاری، واقعی نیست عضو هیئت رئیسه مجلس هشتم، آمارهای اعلام شده در باره ایجاد اشتغال را غیرواقعی خواند و با تأکید بر اجرای قانون بیمه بیکاری و حمایت از افراد متقاضی کار از سوی دولت، گفت: تا پیش از اجرای این قانون آمار دقیقی از بیکاران و افزاد جویای کار وجود نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/13399.jpg آمارهای,اشتغال,تا,پیش,از,اجرای,قانون,بیمه,بیکاری،,واقعی,نیست Icana

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که در شرایط کنونی آمار دقیقی از بیکاران و افراد متقاضی کار وجود ندارد، گفت: ارائه آمار ایجاد اشتغال در چنین شرایطی غیرمنطقی و غیرواقعی است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری تصویب قانون بیمه بیکاری و حمایت از افراد متقاضی کار، افزود: اجرای این قانون به شکل‌گیری نظام اشتغال کشور سامان می‌بخشد و تعداد دقیق افراد جویای کار و بیکار را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: در این قانون پیش‌بینی شده است که وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی افراد بیکار و جویای کار را در سامانه‌ای به ثبت برساند که در این صورت برنامهریزی‌ها با توجه به مشخص بودن اطلاعات افراد بیکار می‌تواند بسیار موثر باشد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس هشتم، بر اجرای قانون بیمه بیکاری و حمایت از افراد متقاضی کار تأکید و تصریح کرد: با اجرای این قانون حتی یک نفر بیکار هم وجود ندارد که اطلاعات وی در سامانه تهیه شده وزارت کار موجود نباشد.

با اجرای این قانون حتی یک نفر بیکار هم وجود ندارد که اطلاعات وی در سامانه تهیه شده وزارت کار موجود نباشد

فرهنگی با بیان این که تمام افرادی که در این سامانه وجود دارند، مورد حمایت دولت خواهند بود، تأکید کرد: قانون پیش بینی کرده است تا زمانی که فردی در سامانه وزارت کار باشد از حمایت دولت برخوردار باشد.

وی یادآور شد: هر فردی که صاحب شغل می‌شود، به طور خودکار از سامانه وزارت کار حذف می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس هشتم در پاسخ به این سئوال که مجلس درباره وعده ایجاد 2.5 میلیون شغل چه اقدام نظارتی انجام داده است، گفت: به علت این که صحت آمارهای اعلام شده، مشخص نیست نمی‌توان درباره میزان مشاغل ایجاد شده سخنی کارشناسی مطرح کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet