ایام محرم 1398
1390/12/13 08:10:00
سرویس اجتماعی
محمدرضا رضایی‌کوچی:

جامعه پرستاری مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور شوند

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به مشکلات پیرامون جامعه پرستاری در کشور، خواستار احتساب این شغل در فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور شد.
جامعه پرستاری مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور شوند نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به مشکلات پیرامون جامعه پرستاری در کشور، خواستار احتساب این شغل در فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور شد. https://cdn.icana.ir/d/019/16556.jpg جامعه,پرستاری,مشمول,مشاغل,سخت,و,زیان‌آور,شوند Icana

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات فراوان پیرامون جامعه پرستاری کشور، افزود: متأسفانه هم‌اکنون پرستاران با مشکلات و سختی‌های زیادی روبه‌رو هستند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این که فرسودگی شغلی و بروزهای بیماری‌های خطرناک چالش اصلی پرستاران در بیمارستان و بخش‌های درمانی است، گفت: پرستاران به‌عنوان نزدیک‌ترین فرد به بیمار، زمینه‌ زیادی را برای دریافت بیماری خطرناک دارند.

این نماینده مجلس هشتم، درباره آسیب‌ها و تبعات فرسودگی شغلی، توضیح داد: افرادی که فرسودگی شغلی را تجربه می‌کنند، به‌طور معمول به لحاظ جسمانی، عاطفی و ذهنی خسته هستند، این امر تأثیر فراوانی در کیفیت مراقبت از بیمار بر جا می‌گذارد به گونه‌ای که این افراد به تدریج احساس می‌کنند که نمی‌توانند با بیمار روبه‌رو شوند و کار کردن با بیمار برایشان سخت و دشوار می‌شود و در نتیجه نگرش‌های منفی نسبت به بیماران پیدا می‌کنند.

رضایی‌کوچی با بیان این که مجلس شورای اسلامی به همت کمیسیون بهداشت و درمان در سال 90 طرح‌های زیادی را برای حمایت از جامعه پرستاری تصویب کرده است، یاد‌آور شد: طرح افزایش بهره‌روی بالینی از جمله طرح‌هایی بود که در کمیسیون بهداشت و درمان و به تبع آن در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و سپس به دولت ابلاغ شد.

وی خوستار اجرای قانون بهره‌وری بالینی از سوی دولت شد و گفت: با اجرای این طرح ساعت کاری و فشار کنونی بر پرستاران تا حدودی کاهش پیدا می‌کند و این افرادبه صورت بهتری وظایف خود را انجام می‌دهند.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر این که شغل پرستاری باید جزء مشاغل سخت و زیان‌آور به شمار بی‌آید، افزود: احتساب شغل پرستاری به‌عنوان مشاغل سخت به طور حتم می‌تواند کمک شایانی به این افراد کند.

موضوع فرسودگی شغلی در پرستاران، یک امر جدی است که می‌تواند منجر به بروز عوارض زیادی در خانواده، زندگی اجتماعی، فردی و سازمانی شود و از مهمترین آن‌ها می‌توان غیبت و ترک‌خدمت، تأخیرهای متوالی، شکایات مختلف روانشناسی، تعارض، تغییر شغل و کاهش کیفیت مراقبت از بیماران، تعارضات بین‌فردی با همکاران و ... را نام برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet