ایام محرم 1398
1390/12/10 10:58:50
سرویس سیاسی
زهره الهیان:

رونمایی از دستاوردهای دفاعی کشور معادلات دشمن را به هم می‌زند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قدرت دفاعی و پدافند غیرعامل ایران را قوی توصیف کرد و گفت: ‌رونمایی از دستاوردهای دفاعی کشور معادلات دشمن را به هم می‌زند.
رونمایی از دستاوردهای دفاعی کشور معادلات دشمن را به هم می‌زند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قدرت دفاعی و پدافند غیرعامل ایران را قوی توصیف کرد و گفت: ‌رونمایی از دستاوردهای دفاعی کشور معادلات دشمن را به هم می‌زند. https://cdn.icana.ir/d/019/7974.jpg رونمایی,از,دستاوردهای,دفاعی,کشور,معادلات,دشمن,را,به,هم,می‌زند Icana

زهره الهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره رونمایی دستاوردهای جدید دفاعی ایران در هفته آینده گفت: شرایط منطقه، افزایش فشارهای سیاسی و اقتصادی و تهدیدهای نظامی رژیم صهیونیستی همه از لزوم آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این مقطع حساس حکایت می‌کند.
نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، قدرت دفاعی و پدافند غیرعامل ایران را قوی توصیف کرد و افزود: امروز وضعیت کشور متفاوت از دوران هشت سال دفاع مقدس است چراکه متخصصان متعهد ایرانی طراحی و ساخت بسیاری از تجهیزات و تسلیحات نظامی را در داخل بومی کردند.
وی با یادآوری توانمندی‌های دفاعی ایران در عرصه الکترونیک، دریا، هوا و زمین، ادامه داد: جمهوری اسلامی در هر حوزه‌ای در مقابله با دشمن آمادگی کامل دارد و در اختیار گرفتن پهپاد آمریکایی نمونه بارز این مدعا است که هر تهدیدگر خارجی را قبل از آنکه وارد عمل شود به فکر و تأمل وادار می‌می‌کند.
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس درباره پیام رونمایی دستاوردهای جدید دفاعی ایران به استکبار جهانی، تصریح کرد: ‌ این اقدام معادلات دشمن را به هم می‌زند، به طوری‌که مجبور خواهد شد واقع‌گرایانه‌تر مسائل منطقه را ارزیابی و از هر گونه ماجراجویی اجتناب کند.
وی درباره طراحی انواع هواپیماهای مسافربری کوچک در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ادامه داد: از آنجاکه کشورهای سازنده هواپیما صنعت هوایی ایران را تحریم کردند، لازم بود که برای امنیت جان مسافران کاری شود، بر همین اساس نیروهای متخصص ایرانی از تعمیر قطعات گام را فرا‌تر گذاشتند و وارد فاز طراحی و ساخت هواپیماهای کوچک مسافر بری شدند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ساخت هواپیماهای کوچک مسافربری را گامی موثر برای تولید هواپیماهای پیشرفته و بزرگ خواند و تأکید کرد: امید است در آینده‌ای نزدیک این توانمندی نیز در کارنامه خودکفایی‌های ایران ثبت شود.
سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز سه شبنه از رونمایی دستاوردهای جدید دفاعی در هفته آینده خبر داد و گفت: این دستاوردهای دفاعی توسط متخصصان متعهد ایرانی طراحی و در کشور تولید شده است.
وحیدی درباره ساخت انواع هواپیماهای نظامی و غیرنظامی در جمهوری اسلامی ایران نیز یادآور شد: پس از ساخت انواع هواپیماهای نظامی و غیرنظامی نظیر صاعقه و ایران۱۴۰ طرح ساخت انواع هواپیماهای مسافربری کوچک در دست بررسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet