ایام محرم 1398
1390/12/10 11:28:02
سرویس اقتصادی
محمدرضا حاجی اصغری:

آشفتگی بازار شب عید قابل پیش‌‌بینی بود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه آشفتگی بازار شب عید قابل پیش‌بینی بود، گفت: نمایندگان مجلس در جلسات متعدد به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در این مورد هشدار دادند اما متأسفانه هیچ اقدامی از سوی این مسئولان انجام نشد.
آشفتگی بازار شب عید قابل پیش‌‌بینی بود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه آشفتگی بازار شب عید قابل پیش‌بینی بود، گفت: نمایندگان مجلس در جلسات متعدد به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در این مورد هشدار دادند اما متأسفانه هیچ اقدامی از سوی این مسئولان انجام نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/16184.jpg آشفتگی,بازار,شب,عید,قابل,پیش‌‌بینی,بود Icana

محمدرضا حاجی اصغری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: متأسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در تنظیم بازار به قانون عمل نمی کند و منطق درستی ندارد.

نماینده مردم میانه با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی با وزرای جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت جلسات متعددی در خصوص تنظیم بازار محصولات کشاورزی و مواد غذایی داشته است، اظهار داشت: این موضوع قابل پیش بینی بود که با عملکرد این دو وزارتخانه بازار شب عید دچار آشفتگی شود و بارها به مسئولان تذکر داده شد که با چنین رفتاری نمی توان بازار آخر سال را به خصوص در مورد محصولات کشاورزی و مواد غذایی تنظیم کرد اما عملاً اقدامی از سوی مسئولان انجام نشد.

وی با بیان اینکه قیمت در بازار بر پایه عرضه و تقاضا تعیین می شود، تصریح کرد: در برخی از مقاطع زمانی به دلیل وجود چند عامل، قیمت محصولات کشاورزی و دامی پایین تر از قیمت تمام شده عرضه می شود و ضرر و زیانی را متوجه تولید کنندگان می کند اما از آنجا که معمولاً هیچ اقدامی برای جلوگیری از این ضرر و زیان انجام نمی شود در نهایت این تولید کننده است که باید تاوان سهل انگاری مسئولان را بپردازد.

حاجی اصغری با اشاره به افزایش شدید قیمت مرغ در روزهای اخیر گفت: در سالی که گذشت در برخی مقاطع زمانی مرغداران محصول تولیدی خود را به پایین تر از قیمت تمام شده عرضه کردند و در عمل هیچ اقدامی از سوی مسئولان وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی برای جلوگیری از این ضرر و زیان انجام نشد و همین موضوع موجب بی انگیزگی مرغداران برای ادامه تولید شد.

این نماینده مجلس هشتم گفت: در مقطعی که مرغداران دچار ضرر و زیان شدند مجلس از تمام ابزار نظارتی خود برای رفع این معضل استفاده کرد اما به دلیل عدم همکاری مسئولان مربوطه هیچ نتیجه مثبتی گرفته نشد.

حاجی اصغری با بیان اینکه در آستانه سال نو تقاضا برای خرید و مصرف گوشت مرغ افزایش یافته است، افزود: این افزایش قیمت نیز به نفع تولید کنندگان نیست و سود اصلی نصیب دلالان و واسطه ها می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: عملکرد این وزارتخانه به گونه‌ای است که موجب حمایت از واسطه گری شده و منطق واردات را توجیه می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet