ایام محرم 1398
1390/12/10 15:18:04
سرویس فرهنگی
قنبری با تاکید بر حذف مافیای سینمایی:

فیلم‌های گیشه‌ای بر اقبال مخاطبان تاثیر منفی دارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مافیای سینمایی را یکی از عوامل مشخص شدن اکران فیلم‌های نوروزی دانست و گفت: فیلم‌هایی که برای اکران نوروز انتخاب می‌شوند باید به گونه‌ای باشند که سینما از وضعیت گیشه‌ای بودن خارج شود، چرا که فیلم‌های نازل،‌ مخاطبان را در درازمدت از سینما دور می‌کند.
فیلم‌های گیشه‌ای بر اقبال مخاطبان تاثیر منفی دارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مافیای سینمایی را یکی از عوامل مشخص شدن اکران فیلم‌های نوروزی دانست و گفت: فیلم‌هایی که برای اکران نوروز انتخاب می‌شوند باید به گونه‌ای باشند که سینما از وضعیت گیشه‌ای بودن خارج شود، چرا که فیلم‌های نازل،‌ مخاطبان را در درازمدت از سینما دور می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/12152.jpg فیلم‌های,گیشه‌ای,بر,اقبال,مخاطبان,تاثیر,منفی,دارد Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو باخبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: سینمای کشور جای رابطه‌بازی نیست زیرا فیلم‌های بی‌کیفیت، فرهنگ کشور را با چالش‌های بی شماری روبرو می‌کند.

نمایده مردم ایلام ، ایوان، مهران، شیروان، چرداول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئولان سینمایی کشور  باید در وهله اول و آخر مبانی نظری وهنری فیلم مورد ارزیابی قرار دهند  زیرا عرصه هنر تقابلی با بی عدالتی ندارد.

قنبری ضمن بیان اینکه برخی ازهنرمندان مورد بی مهری قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: سینما به عنوان یک صنعت درآمدزا باید مورد توجه و اهمیت قرار گیرد و در کنار لزوم در آمدزایی این صنعت، بعد فرهنگی آن نیز باید به جد پیگیری شود.

وی افزود: زمانی که هنرمندی نتیجه تمامی زحمات چند ساله‌اش در اثر برهم خوردن زمان اکران و نمایش فیلم در زمان نا‌مناسب به هدر می‌رود طبیعی است که دچار یاس شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: دولت می‌تواند یا یک برنامه‌ریزی کارآمد بسیاری از مشکلات هنرمندان را در کشور به نحو کارآمدی برطرف کند زیرا هنرمندان سرمایه‌های ملی کشور به شمار می آیند و حمایت از آن‌ها به معنای حمایت از کل فرهنگ کشور است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet