خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/10 11:28:35
سرویس سیاسی
نوباوه با دعوت از حضوری تاریخ ساز؛

انتخابات پرشور، ۲۰سال ایران را در حوزه هسته‌ای جلو می‌اندازد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم بر ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس تأکید کرد و گفت: ‌ انتخابات پرشور، ۲۰سال ایران را در حوزه هسته‌ای جلو می‌اندازد و کلیه تهدیدهای نظامی و تحریم‌های اقتصادی و سیاسی غرب علیه جمهوری را خنثی می‌کند.
انتخابات پرشور، ۲۰سال ایران را در حوزه هسته‌ای جلو می‌اندازد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم بر ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس تأکید کرد و گفت: ‌ انتخابات پرشور، ۲۰سال ایران را در حوزه هسته‌ای جلو می‌اندازد و کلیه تهدیدهای نظامی و تحریم‌های اقتصادی و سیاسی غرب علیه جمهوری را خنثی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/289.jpg انتخابات,پرشور،,۲۰سال,ایران,را,در,حوزه,هسته‌ای,جلو,می‌اندازد Icana

بیژن نوباوه وطن در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت فضای سیاسی کشور در آستانه ۱۲ اسفند و لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی، گفت: فارغ از هرگونه گرایش و طیف بندی‌های سیاسی، مهم میزان مشارکت عمومی در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، افزود: هم‌اکنون خبرنگاران رسانه‌های خارجی بیشتر روی درصد حضور مردم در پای صندوق‌های تمرکز کردند، بر همین اساس می‌توان گفت اصل مشارکت عمومی در رقابت سیاسی پیش رو بسیار مهم‌تر از آن است که چه گروهی اکثریت کرسی‌های نهاد قانون‌گذاری را به دست آورد.
وی افزود: اهالی خبر و تحلیل‌گران سیاسی کشورهای خارجی همه گروهای فعال در چارچوب نظام جمهوری اسلامی را یک تکه می‌بینند، بنابراین کاری ندارند که چه گرایش وارد مجلس می‌شود، از این رو بیشتر بر میزان شور انتخاباتی ایران دقت می‌کنند چراکه این مسئله بسیاری از تصمیم گیری‌های بین المللی درباره تهران را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم وظیفه اصلی همه گروه‌های سیاسی را تشویق مردم برای رأی دادن به داوطلبان نمایندگی مجلس خواند و تصریح کرد: ‌ متأسفانه برخی در عوض آنکه برنامه‌های خود را برای دوره نمایندگی به افکار عمومی عرضه کنند، اقدام به بزرگنمایی مشکلات در کشور و سیاه‌نمایی دستاوردهای گذشته نظام کردند که این اثر منفی بر مشارکت مردم در انتخابات می‌گذارد.
وی تهمت‌های ناروا و تخریب رقبا را جزء بداخلاقی‌های انتخاباتی خواند و ادامه داد: اگر طیف‌ها و ائتلاف‌های سیاسی نخستین هدف خود را افزایش مشارکت مردم بگذارند، بهتر می‌توانند با افکار عمومی جامعه ارتباط برقرار کنند و به طبع شانس پیروزی آن‌ها در انتخابات بیشتر می‌شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، فضای انتخابات را مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد: هم‌اکنون شور انتخاباتی در شهرستان‌ها بسیار عالی است و پیش بینی می‌شود که حضو مردم در پای صندوق خوب باشد.
وی افزود: یکی از هدف‌های اصلی کشورهای استکباری در تشدید تحریم‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی بر ایران آن است که جمهوری اسلامی الگوی انقلاب‌های منطقه نشود، اگر انتخابات مجلس نهم با شکوه و پر شور برگزار شود، قطع یقین ملت‌های تازه رهایی یافته از بند دیکتاتوری و سرسپردگی در الگوبرداری از جمهوری اسلامی بیشتر سرعت عمل به خرج می‌دهند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری راهپیمایی ده‌ها میلیونی ملت ایران در روز ۲۲بهمن، تأکید کرد: تکرار این وضعیت در انتخابات مجلس موجب می‌شود که دست ایران مقابل غرب در مذاکرات هسته‌ای پیش رو بر‌تر باشد.
وی تولید سوخت ۲۰ درصد غنی شده اورانیوم و بارگزاری آن در قلب رآکتور تحقیقاتی تهران را یادآور شد و گفت: پر شور شدن رقابت سیاسی پیش رو، ایران را در حوزه هسته‌ای ۲۰ سال جلو می‌اندازد و کلیه تهدیدهای نظامی و تحریم‌های اقتصادی و سیاسی غرب علیه جمهوری را خنثی می‌کند.
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، رعایت اخلاق اسلامی، سلامت مالی، عدم وابستگی به منابع قدرت و ثروت را شرایط اولیه احراز جایگاه نمایندگی مردم خواند و تصریح کرد: ‌ مجلس نهم با توجه به اوضاع داخلی و خارجی نیاز به نمایندگان متخصص و متعهد دارد.
نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet