ایام محرم 1398
1390/12/10 11:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقاتهرانی:

بصیرت و بلوغ سیاسی مردم رشد کرده است

نماینده تهران در مجلس گفت:شعارهای انتخاباتی نسبت به سال‌های قبل بسیار تفاوت کرده و این نشان‌دهنده رشد بصیرت و بلوغ سیاسی مردم است و تمام این‌ها به برکت پویایی اسلام و انقلاب محقق شده است.
بصیرت و بلوغ سیاسی مردم رشد کرده است نماینده تهران در مجلس گفت:شعارهای انتخاباتی نسبت به سال‌های قبل بسیار تفاوت کرده و این نشان‌دهنده رشد بصیرت و بلوغ سیاسی مردم است و تمام این‌ها به برکت پویایی اسلام و انقلاب محقق شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4958.jpg بصیرت,و,بلوغ,سیاسی,مردم,رشد,کرده,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری صبح امروز (سه‌شنبه) به خبرگزاری فارس آمد؛اخلاق انتخاباتی، دلیل شکل گرفتن جبهه پایداری، ساکتین فتنه و انحراف، اهمیت انتخابات مجلس نهم و معیارهای انتخاب اصلح موضوعاتی بود که حجت‌الاسلام آقاتهرانی در خصوص آنها با خبرنگاران این خبرگزاری سخن گفت.

آقاتهرانی  درخصوص معیارهای "انتخاب اصلح" اظهار داشت:یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران مردمی بودن آن است که موجب ثبات نظام شده است.

دبیرکل جبهه پایداری با تأکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی مربوط به ریاست جمهوری، وزراء، نمایندگان،‌ قدرت‌های سیاسی و احزاب مختلف نیست که آن را به راه انداخته و از آن بهره ببرد، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی متعلق به تک تک آحاد مردم است.

* مردمی بودن لطف بزرگ جمهوری اسلامی است

وی بر همین اساس به حضور مردم در ایام‌الله 22 بهمن، 9 دی و ایستادن آنها در برابر فتنه و انحراف اشاره و اضافه کرد: مردمی بودن لطف بزرگی است که در نظام جمهوری وجود دارد.

آقاتهرانی با بیان اینکه مردم نسبت به نظام و مقام ولایت فقیه احساس مسئولیت کرده و به پای صندوق‌های رأی می‌آیند، افزود: از اول انقلاب تاکنون تعداد زیادی انتخابات برگزار شده و هر سال انتخابات داشته‌ایم که مردم همواره حضور دارند و در هیچ جای دنیا به این شکل نیست.

دبیرکل جبهه پایداری با تاکید بر اینکه انتخابات باید بهتر و باشکوه‌تر باشد خود را بهتر نشان دهد، گفت: مسئولان به گونه‌ای رفتار کنند که مردم احساس کنند رأیی که دادند، همان است تا مردم به راحتی وارد صحنه شوند و اجازه تقلب، تخلف و فشار سیاسی و اجتماعی داده نشود و به راحتی وارد صحنه شوند و اینکه نماینده‌ای که وارد می‌شود، متعلق به خود مردم است.

وی  با بیان اینکه مردم باید اصلح را انتخاب کنند، یادآور شد: شورای نگهبان تعداد زیادی را تایید صلاحیت کرده اما از این میان تنها 300 نفر در مجلس حضور می‌یابند؛ از این رو باید بهترین و خوب‌ترین را انتخاب کنیم و اگر به اصول نظام توجه شود، می‌توان بهترین را انتخاب کرد.

* چند اصل مهم برای انتخاب اصلح

حجت‌الاسلام آقاتهرانی بر همین اساس به چند اصل مهم در انتخاب افراد اشاره کرد که بسیار مهم است و اظهار داشت: اول اینکه باید حکومت و جمهوری اسلامی را قبول داشته باشد و رکن رکین جمهوری اسلامی ولایت فقیه است چراکه حاکمیت ما حاکمیت سوسیالیستی یا امپریالیستی نیست و از این رو نمایندگان باید با اهداف نظام سازگاری داشته باشند.

دبیرکل جبهه پایداری همچنین به قبول ولایت فقیه، اعتقاد به قانون اساسی که آنرا مقام ولایت امضا و تأیید کرده است و نیز قوانین بالا دستی مثل  برنامه چشم انداز 20 ساله از سوی نمایندگان اشاره کرد و گفت: نمایندگان باید متدین بود، ولایتمدار، کارآمد بوده نسبت به نظام و مردم دلسوز و به دیگران وابستگی نداشته باشد، برخی افراد خوبی هستند اما خوب بودن کافی نیست؛ یکی از مشکلات ما ضعف علمی و کارآمدی کمیسیون‌هاست؛ نباید این‌گونه باشد که طرحی با دو فوریت به صحن مجلس بیاید، رأی آورد اما دو روز بعد رأی آن را بزنند.

* نماینده باید حریت داشته و وامدار کسی نباشد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نماینده باید آزاد باشد، یعنی مسلمان باشد و مسلمانی کند، اصول را قبول داشته و پای آنها بایستد، اظهار داشت: نماینده‌ای که به جایی و کسی، پول و قدرت وابسته نباشد، حریت دارد؛ مدرس خوب بود چون وامدار کسی نبود و خود را تنها وامدار رای مردم می‌دانست، از این رو این نوع نمایندگان هر اندازه در مجلس باشند، باز هم کم‌ است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید در انتخاب اصلح دقت کنند، تصریح کرد: اگر غیر از این باشد و اصلح انتخاب نشود، مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی در ادامه گفت‌و‌گوی خود با فارس با بیان اینکه ما دوران فتنه را پشت سر گذاشته‌ایم و می‌خواهیم وارد انتخابات شویم، اظهار داشت: قبل از فتنه می‌گفتند رأی مردم دروغ است و در حالی که این حرف از سوی دشمنان مطرح می‌شد اما الان باید نشان داد که اینطور نیست، لذا مردم باید در عمل ثابت کنند که رأی مال خودشان است.

دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند نمی‌شود از یک میلیون رای ۸۰۰ هزار ‌آن دروغ باشد، افزود: اگر به غرب و غرب‌نشینان که ایران را رصد می‌کنند، این موضوع نشان داده شود، به آنها ثابت خواهد شد که مردم نظام را از دست نداده‌اند و پشت آن ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: البته وجود مشکلات طبیعی است و این طبع دنیا است که دارای تزاحم است اما در عین حال ما در دنیا از همه بهتر هستیم.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با بیان اینکه مردم باید شور انتخاباتی خود را در ۱۲ اسفند نشان دهند، خاطرنشان کرد: مردم باید ثابت کنند که برای آنها مهم است که چه کسی رای بیاورد و افراد صلاحیت‌دار برای آنها مهم است، این نکته نیز برای مسئولان حائز اهمیت است.

دبیرکل جبهه پایداری با تاکید بر اینکه کشورهای خارجی از چنین حضور مردمی برخوردار نیستند، اضافه کرد: این حضور برای ما اهرم جانانه‌ای‌ است که به غرب می‌فهماند کارش اشتباه بوده هرچند آنها در حال حاضر نیز متوجه شده‌اند که تحریم ایران اشتباه بوده است.

وی با بیان اینکه غرب در فهم ایران کند است اما باید به آنها این واقعیت را فهماند، تصریح کرد: وقتی بزرگان آنها مثل پوتین به ایران می‌آیند، می‌گویند تا ولی فقیه در ایران است، آمریکا نمی‌تواند هیچ کاری بکند.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با اشاره به حکومت امام علی(ع) و عدم همراهی مردم با ایشان در زمان زمام‌داری‌شان تصریح کرد: حضرت علی(ع) در مقایسه با ولی فقیه اقیانوس در مقابل قطره است اما می‌بینیم که اگر همراهی مردم نباشد، چنین حکومتی هم پیش نخواهد رفت.

دبیرکل جبهه پایداری با تاکید بر اینکه عنصر مردم در حکومت بسیار مهم است، گفت:‌ اگر مردم با حضور محکم خود پشت ولی بایستند، موفق می‌شوند اما اگر مردم ضعیف و بی‌بصیرت باشند، کار خراب می‌شود.

* بیداری اسلامی حاکمیت جهانی ولی‌فقیه را اثبات کرد

وی تاکید کرد: باید نشان داد ولی فقیه ایستاده است و مردم نیز محکم پشت او هستند و این امر در کنار بیداری اسلامی امری بی‌نظیر است.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره بیداری اسلامی متذکر شد: قرار بود در میدان التحریر صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره بیداری اسلامی پخش شود، اما آنها ترسیدند و به همین خاطر از طریق SMS و پیامک صحبت‌های ایشان را به فرد فرد مردم مصر رساندند تا ولی فقیه حاکمیت جهانی یابد.

دبیرکل جبهه پایداری با یادآوری این فرمایش حضرت امام(ره) که می‌فرمودند، اگر همه مسمانان فقط یک سطل آب روی اسرائیل بریزند، آنها نابود خواهند شد، تصریح کرد: این موضوع وحدت و رهبری می‌خواهد و اصلا جبهه پایداری برای همین تشکیل شد، اما خیلی‌ از افراد این موضوع را نمی‌فهمند.

وی با بیان اینکه شعار ما عقلانیت، معنویت و عدالت بر محور ولایت است، افزود: اگر ما سفت و محکم در این مسیر بایستیم، هدفمان محقق می‌شود، همانگونه که در ابتدای انقلاب نیز اینطور بود.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با یادآوری جافشانی‌ها و رشادت‌های مردم در زمان جنگ هشت ساله، خاطرنشان کرد: همانطور که در زمان انقلاب و دفاع مقدس شاهد بودیم، می‌توان به هدف رسید اما فقط کافی است که خود را باور کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری با تاکید بر اینکه حمایت مردم از نظام در غرب و در بین مسلمانان تأثیر جدی دارد، اظهار داشت: حتی این حمایت مردم بین دولتمردان غربی، و مسئولان خودمان نیز تأثیر بسیار مهمی دارد.

*بصیرت و بلوغ سیاسی مردم رشد کرده است

وی در ادامه سخنان خود به فضای انتخابات اشاره و تصریح کرد:شعارهای انتخاباتی نسبت به سال‌های قبل بسیار تفاوت کرده و این نشان‌دهنده رشد بصیرت و بلوغ سیاسی مردم است و تمام این‌ها به برکت پویایی اسلام و انقلاب محقق شده است.

* مقام معظم رهبری در ایام فتنه از مسئولان شفافیت می‌خواستند

حجت‌الاسلام آقا‌تهرانی در ادامه سخنان خود به ظهور فتنه‌‌های آینده اشاره کرد و اظهار داشت: در دوران فتنه 88 دوستان به محضر مقام معظم رهبری رفتند و از ایشان راهکار خواستند که چه کار کنیم؛ یک عده در مجلس گاهی به نعل  و گاهی به میخ می‌زنند، اما مقام معظم رهبری از مسئولان شفافیت می‌خواهند.

* رکن رکین انقلاب اسلامی ولایت فقیه است

دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه وقتی مجلس یعنی هیئت‌رئیسه و نمایندگان، فتنه را درک نکند فتنه ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: آیا خویش و قومی با افراد داشته باشیم یا بنا داریم روی اصول حرکت کنیم؛ از این رو باید هر کس تکلیفش را با خودش روشن کند؛ رکن رکین انقلاب اسلامی اطاعت از ولایت فقیه است و اگر این گونه نباشد اسلامی بودن آن دروغ است و تنها جمهوری است چراکه مشروعیت نظام به دستش ولایت فقیه است. وقتی ولی فقیه می‌گوید بگویید و به قانون عمل کنید اما در این میان به قانون عمل نمی‌کنند و مدام بیانیه می‌دهند در این زمان باید چه کار کرد؟

وی ادامه داد: شاید خیلی در آن زمان نتوان کاری کرد و هر روز بیانیه می‌دهند که مردم به خیابان بریزید و یا جاهل هستند یا خود مشکل دارند و  شهر را به هم می‌زنند؛ در اصفهان و قم به این شکل نیست اما در تهران موضوع فرق می‌کند و حتی با 10 نفر راه بند می‌آید و مشکل ایجاد می‌شود؛ چه کسی باید این را جمع کند؟ پلیس، بسیج یا وزارت اطلاعات؟ از این رو به همین راحتی نیست و موضوع امنیتی خواهد شد اما تنها راهکار پیشگیری و بصیرت است.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با در مسیر بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی کار کرد گفت: مقام معظم رهبری تأکید بر بصیرت دهی دارند و جبهه پایداری بر این اساس به وجود آمد؛ از این رو تنها خائنان و جاهلان بیداری مردم را برنمی‌تابند؛ پایداری برای روشنگری شکل گرفت اما عده‌ای از دوستان و  دشمنان نمی‌خواهند و این طبیعی است چراکه جبهه پایداری چیز نویی است و موافق و مخالف دارد اما اگر پایداری کنیم به نتیجه می‌رسیم.

* نباید با فتنه و انحراف و ساکتین آنها ارتباط برقرار کرد

دبیرکل جبهه پایداری برهمین اساس به شعار جبهه پایداری مبنی بر اصول عقلانیت، عدالت، معنویت بر محور عدالت اشاره و اضافه کرد:ما باید با 2 گروه ارتباط برقرار نکنیم، اول اهل فتنه و ساکتین در فتنه، دوم اهل انحراف و ساکتین انحراف؛از این رو ممکن است برخی از ساکتین فتنه اسم بنده را در لیست خود قرار دهند اما من می‌گویم بیخود، من در این لیست‌ها نیستم و به آنها این اجازه را هم نمی‌دهم، در مورد منحرفان هم به همین شکل؛ بنده با جبهه توحید و عدالت (حامیان مشایی) نیستم و بدون اجازه نام مرا در لیست خود قرار داده‌اند و من هم اجازه نداده‌ام و هر کس که این موارد را قبول کند، از جبهه پایداری بیرون است.

وی با بیان اینکه نام‌های برخی ازگروه‌ها پرطمطراق است اما توخالی هستند،خاطرنشان کرد:علت اینکه مشروطیت خراب شد همین مسئله بود؛ یک افراد بی‌خود با شعارهای خوب آمدند، ما نیامدیم حزب درست کنیم مبتنی بر افراد و اشخاص بلکه جبهه‌ای است مبتنی بر اصول است که افراد بر اساس تطبیق داده شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet