ایام محرم 1398
1390/12/13 08:41:00
سرویس فرهنگی
جواد آرین‌منش:

توجه به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان مغفول مانده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با انتقاد از نبود توجه کافی در بخش بودجه و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان خواستار افزایش اعتبارات این حوزه شد.
توجه به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان مغفول مانده است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با انتقاد از نبود توجه کافی در بخش بودجه و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان خواستار افزایش اعتبارات این حوزه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/11706.jpg توجه,به,فعالیت‌های,فرهنگی,دانشجویان,مغفول,مانده,است Icana

 جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت توجه به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان گفت: دانشجو در دانشگاه برای حضور و اداره آینده کشور تربیت می‌شود و بنابراین استفاده بهتر از اوقات فراغت دانشجویی و ارتقاء کیفیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری و دینی در دانشگاه موجب آماده‌سازی نیروهای کارآمدتر برای آینده کشور خواهد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و اهتمام کافی در بخش فعالیت فرهنگی دانشجویی وجود نداشته است٬ افزود: تاکنون به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی اهتمام لازم صورت نگرفته و اعتبارات اختصاص داده شده به این بخش هرگز متناسب با نیاز فرهنگی دانشگاههایی که می‌خواهند نیروهای انسانی مومن و متخصص تربیت کنند٬ نبوده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان درباره معاونت فرهنگی دانشگاه‌ها توضیح داد: معاونت‌های فرهنگی در گذشته جایگاه محکمی در ساختار دانشگاهها نداشته‌اند و در نظام بودجه‌ریزی مورد توجه قرار نگرفته‌اند ضمن آنکه بودجه‌های این حوزه هم کافی نبوده است.

آرین‌منش درباره برخی اظهارات مبنی بر ضرورت تدوین چارت فرهنگی دانشگاه‌ها بیان کرد: وقتی جایگاه بخشی در سازمان و تشکیلات دستگاهها ارتقا پیدا کند٬ به همان نسبت باید به بودجه آن توجه شود و به فعالیت‌های دانشجویان در حوزه‌های فرهنگی هنری٬ کمک بیشتری صورت بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: ما تصمیم داریم در صورتی که دولت در لایحه در بودجه سال آینده به بخش فرهنگ و هنر دانشجویی اهتمام لازم را نکرده باشد٬ اقدامات جدی در این زمینه انجام دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet