خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/12/10 12:19:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

انتخابات یمن شبیه به دیکتاتوری است تا دموکراسی

رییس کمیته حقوق بشر مجلس،با اشاره به روی کار آمدن معاون علی‌عبدالله صالح در انتخابات تک‌کاندیدایی یمن گفت که این کشور برای آمریکا منطقه‌ای استراتژیک است و به همین خاطر تلاش می‌کند رژیم دست نشانده خود را در آنجا روی کار بیاورد.
انتخابات یمن شبیه به دیکتاتوری است تا دموکراسی رییس کمیته حقوق بشر مجلس،با اشاره به روی کار آمدن معاون علی‌عبدالله صالح در انتخابات تک‌کاندیدایی یمن گفت که این کشور برای آمریکا منطقه‌ای استراتژیک است و به همین خاطر تلاش می‌کند رژیم دست نشانده خود را در آنجا روی کار بیاورد. https://cdn.icana.ir/d/019/13963.jpg انتخابات,یمن,شبیه,به,دیکتاتوری,است,تا,دموکراسی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛زهره الهیان،با بیان اینکه معاون علی‌عبدالله صالح با خود وی هیچ تفاوتی برای مردم ندارد،به ایسنا گفت:برگزاری انتخابات فرمایشی دریمن آن هم با یک کاندیدا مساله‌ای است که پیش از آنچه به مردم‌سالاری و دموکراسی شبیه باشد، به دیکتاتوری شبیه است و قطعا این مطالبه‌ی مردم نیست.

وی افزود:برگزاری چنین انتخاباتی در یمن با دخالت آمریکا و رژیم سعودی نشان از آن نوع دموکراسی دارد که آمریکا دم از آن می‌زند و آورده آمریکا برای ملت‌ها چنین شرایطی است که نماد دیکتاتوری است.

نماینده مردم تهران درمجلس خاطرنشان کرد:انتخابات یمن نشان از این دارد که آمریکا در شعارهای خود در رابطه با آزادی، خواست، اراده مردم و دموکراسی بیش از اینکه‌ بخواهد این مقوله را تحقق بخشد به شعار و بیان اکتفا می‌کند و با شعار دموکراسی، دیکتاتوری را بر ملت‌ها حاکم می‌کند.

الهیان ادامه داد:همدستی برخی کشورهای منطقه با آمریکا امروز کاملا مشهود است و ما در تحولات منطقه شاهد هستیم کشورهای عربی و سردمداران آنها علی رغم مطالبات مردم به جای اینکه به فکر منافع ملت‌های عرب مسلمان باشند، منافع و طرح‌های آمریکا را دنبال می‌کنند و در همان زمینی بازی می‌کنند که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای آنها طراحی کرده‌ است؛ بنابرین به جای احترام به خواست ملت‌های عرب، به خواسته آمریکا تن می‌دهند.

رییس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: قطعا آمریکا از حرکت مردم در یمن در کنار عربستان سعودی هراس دارد و اینکه آنجا و در همسایگی عربستان حکومتی اسلام‌گرا محقق شود، منافع آمریکا در منطقه را به خطر می‌اندازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet