خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/12/15 14:52:24
سرویس اجتماعی
حسنی با اشاره به آسیب‌های فراوان استعمال مخدرهای صنعتی مطرح کرد:

عرضه مستقیم شربت تریاک در داروخانه‌ها راهی برای نجات معتادان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که دستگاه‌های اجرایی باید نگرش خود را در رابطه با معتادان به مواد مخدر صنعتی تغییر دهند، گفت: بهترین راه برای تغییر نوع مخدر معتادان به مواد مخدر صنعتی، عرضه رایگان و مستقیم مواد شربت تریاک به این‌گونه افراد است.
عرضه مستقیم شربت تریاک در داروخانه‌ها راهی برای نجات معتادان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که دستگاه‌های اجرایی باید نگرش خود را در رابطه با معتادان به مواد مخدر صنعتی تغییر دهند، گفت: بهترین راه برای تغییر نوع مخدر معتادان به مواد مخدر صنعتی، عرضه رایگان و مستقیم مواد شربت تریاک به این‌گونه افراد است. https://cdn.icana.ir/d/019/7095.jpg عرضه,مستقیم,شربت,تریاک,در,داروخانه‌ها,راهی,برای,نجات,معتادان Icana

علی‌اصغر حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش چشمگیر گرایش جوانان به مواد مخدر صنعتی و محرک، افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی سازمان‌های مربوطه، در چند سال اخیر سن مصرف‌کنندگان مواد مخدر پایین آمده است که این موضوع را می‌توان در افزایش گرایش دانشجویان به این‌گونه مواد مشاهده کرد.

نماینده مردم لارستان و بخش خنج در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که دستگاه‌های حمایتی و نظارتی باید نگرش خود را در رابطه با معتادان به‌ویژه معتادان به مواد مخدر صنعتی تغییر دهند، گفت: در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی طرحی در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح شد که در آن به داروخانه‌ها اجازه می‌داد که بر اساس شرایط و ضوابطی اقدام به فروش مواد مخدر سنتی به معتادان کند، اما متأسفانه این طرح به‌علت‌های متفاوتی اجرایی نشد.

وی با تأکید بر این که باید هر چه سریع‌تر جلوی تولید و مصرف مواد مخدر صنعتی گرفته شود، افزود: به طور حتم ضرر مصرف مواد مخدر صنعتی در قیاس با مواد مخدر سنتی مانند شربت تریاک هزاران برابر بیشتر است.

این نماینده مجلس هشتم، با بیان این که جلوگیری از استعمال مواد مخدر صنعتی، کاهش معضلات اجتماعی را به‌دنبال دارد، بیان کرد: دولت در راستای کاهش گرایش معتادین به مواد مخدر صنعتی، هم‌اکنون شربت تریاک را در داروخانه عرضه می‌کند، اما نباید این‌گونه محصولات تنها منحصر به یک ماده مخدر باشد، از این رو باید برای هر یک مواد مخدر سنتی، شربت و یا محصولی جاگیزین تعبیه شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم، از تهیه بسته درمانی معتادان مواد محرک از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی خبر داد و گفت: درمان اعتیاد نباید سلیقه‌ای انجام شود، از این‌رو باید به‌صورت پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت باشد تا از طریق این وزارتخانه، شیوه‌های درمانی در همه مکان‌ها، یکسان و قابل ارزیابی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet