حلول ماه ربیع الاول
1390/12/13 10:51:34
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به افزایش قیمت خودرو:

خودروسازان به قانون تمکین نمی‌کنند

گیورک وارطان با انتقاد از عملکرد خودسرانه خودروسازان در افزایش قیمت خودرو گفت: متأسفانه خودروسازان به قانون و قیمت‌های مصوب تمکین نمی‌کنند.
خودروسازان به قانون تمکین نمی‌کنند گیورک وارطان با انتقاد از عملکرد خودسرانه خودروسازان در افزایش قیمت خودرو گفت: متأسفانه خودروسازان به قانون و قیمت‌های مصوب تمکین نمی‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/826.jpg خودروسازان,به,قانون,تمکین,نمی‌کنند Icana

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در روزهای اخیر خودروسازان به‌صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت خودرو کرده‌اند، گفت: متأسفانه خودروسازان هیچ توجهی به قانون و قیمت های مصوب نمی کنند.

نماینده اقلیت دینی مسیحیان ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ایجاد بازار تک قطبی در باره خودرو تصریح کرد: ایجاد این بازار تک قطبی موجب شده است که اصلاً حقوق مصرف‌کنندگان رعایت نشود.

وی افزود: خودروسازان در شرایطی اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند که هر سال به پیمانکاران فرعی فشار وارد می کنند تا قیمت قطعات منفصله را کاهش دهند و توجیهشان هم این است که برای تقویت تولیدکنندگان داخلی حرکت می‌کنند.

 

افزایش قیمت خودرو به‌علت هدفمندی یارانه‌ها بهانه است

وارطان، با انتقاد از خودروسازان به‌علت افزایش قیمت خودرو به بهانه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تصریح کرد: بیش از یک سال از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها می گذرد و اجرای این قانون تأثیرات خود را پیش از این بر بازار خودرو گذاشته است و بنابراین نمی‌توان گفت اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها موجبات افزایش قیمت را فراهم کرده است.

این نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه دو خودروساز بزرگ کشور شبه دولتی هستند، گفت: دولت نظارت درستی بر عملکرد شرکت‌های خودروسازی ندارد و البته نمی‌توان انتظار داشت که دولت به دو نهاد بزرگ وابسته به خود نظارت دقیقی انجام دهد.

 

هیچ دلیلی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد

وارطان تأکید کرد: در مسئله قیمت خودرو باید حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به‌صورت دو جانبه رعایت شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم با بیان اینکه پس از انتخابات مجلس این کمیسیون راهکاری را برای مقابله با گرانی خودرو پیدا خواهد کرد، یادآور شد: در شرایط کنونی خودروسازان هر گونه که می‌خواهند، عمل می‌کنند؛ این در حالی است که هیچ دلیلی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet