خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/12/10 14:53:14
سرویس اجتماعی
سید علی محمد موسوی با حمایت از کارگران قراردادی:

دولت با ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری تولید شغل کند

عضو کمسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در بحث تصویب پیشنهادات اصلاحی قانون کار، باید به جوانب گوناگون آن توجه شود، گفت: دولت با ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری تولید شغل کند.
دولت با ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری تولید شغل کند عضو کمسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در بحث تصویب پیشنهادات اصلاحی قانون کار، باید به جوانب گوناگون آن توجه شود، گفت: دولت با ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری تولید شغل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/12996.jpg دولت,با,ایجاد,فرصت‌های,سرمایه‌گذاری,تولید,شغل,کند Icana

سید علی موسوی مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، افزود: در قانون کار باید به 3 جانبه گرایی آن توجه شود یعنی دولت با ایجاد امنیت در عرصه سرمایه‌گذاری شرایطی را فراهم کند تا کارفرما به سرمایه گذاری راغب و به این ترتیب، ‌پس از ایجاد شغل، کارگران بیشتری جذب کار شوند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دیوار کارگران قراردادی از کارگران رسمی و پیمانی کوتاه‌تر است چرا که با کوچک‌ترین اعتراضی با محدودیت مواجه‌ می‌شوند و پس از اتمام قرارداد هیچ گونه امنیت شغلی نخواهند داشت.

وی گفت: آقای جهرمی(وزیر سابق کار و امور اجتماعی) برای حمایت از کارگران قراردادی، در دولت نهم به دنبال آن بود که 12 مواد قانون کار را اصلاح کند ولی بعد از آن‌که وی از این سمت کناره گرفت، کسی فعالیت‌اش را پیگری نکرد.

افزایش انگیزه کاردر کارگران؛ بازده بیشتر بخش‌های تولیدی

عضو کمسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: در دوره دهم آقای شیخ الاسلامی (وزیر کاردولت دهم) 92 مورد قانون کار پیشنهاد اصلاحی داد و از وی خواستیم جلساتی با کانون‌های کارگری داشته باشند چرا که نکته مهم در قانون کار، خود کارگر است.

موسوی مبارکه افزود: وقتی در کارگران روحیه وانگیزه کار به وجود آید می‌توانند در بخش‌های تولیدی تلاش‌های لازم را انجام داده و بازده بیشتری داشته باشند. زمانی که به وضعیت حقوقی کارگران توجه شود، به طور قطع او شرایط بهتری برای ادامه کار خواهد داشت.

عضو کمسیون اجتماعی مجلس، تشکیل تعاونی، طرح طبقه‌بندی مشاغل، دادن کارانه به کارگران و عقد قرارداد مستقیم با آنان را از جمله اقداماتی دانست که می‌تواند وضعیت کارگران، به ویژه قراردادی‌ها را بهبود و انگیزه کار آنها را ارتقا بخشد.

وضعیت کارگران قراردادی مشخص نیست

نماینده مردم مبارکه با بیان این‌که «برای آن‌که ناپایداری وضعیت کارگران قراردادی بهبود یابد، چندی پیش طرحی در مجلس مطرح شد»، ادامه داد: در بند یک این طرح ذکر شده بود کارگران مشاغلی با ماهیت موقت، باید با حداکثر مدت پیش بینی شده در قانون کار با آنان قرارداد بست.

وی در ادامه گفت: در بند دوم این طرح آمده بود کارگرانی که با قراردادهای موقت به کار مشغولند، پس از 10 سال، از شرایط قراردادهای دایمی و استخدام بهره بگیرند. متاسفانه این طرح رای نیاورد.

موسوی مبارکه با یادآوری اینکه «وضعیت کنونی کارگران قراردادی چندان مشخص نیست»، افزود: متاسفانه هیچ کس در کشور از کارگران قراردادی حمایت نمی‌کند‌ ولی امیدواریم در آینده وضعیت آنها بهبود یابد./

پایان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet