شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/10 17:04:00
سرویس سیاسی
از سوی رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور ؛

14 حوزه اخذ رای الکترونیکی کشور اعلام شد

امیر شجاعان ضمن تشریح فرایند رای گیری الکترونیکی در روز دوازدهم اسفند ماه گفت: ۱۴ حوزه از ۲۰۷ حوزه انتخابیه اصلی در سراسر کشور برای این امر در نظر گرفته شده‌اند.
14 حوزه اخذ رای الکترونیکی کشور اعلام شد امیر شجاعان ضمن تشریح فرایند رای گیری الکترونیکی در روز دوازدهم اسفند ماه گفت: 14 حوزه از 207 حوزه انتخابیه اصلی در سراسر کشور برای این امر در نظر گرفته شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/16481.jpg 14,حوزه,اخذ,رای,الکترونیکی,کشور,اعلام,شد Icana

به گزارش خانه ملت، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، امیر شجاعان مشاور وزیر کشور و رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشوراظهار داشت: این شعبه‌های اخذ رای در استان فارس: حوزه انتخابیه فسا، استان کرمان: حوزه انتخابیه شهر بابک، استان اصفهان: حوزه انتخابیه مبارکه، استان گیلان: حوزه انتخابیه بندرانزلی، استان چهارمحال و بختیاری: حوزه انتخابیه بروجن، استان سمنان: حوزه انتخابیه دامغان، استان همدان: حوزه انتخابیه تویسرکان، استان گلستان: حوزه انتخابیه علی آباد،استان خراسان شمالی: حوزه انتخابیه اسفراین،استان آذربایجان شرقی: حوزه انتخابیه شبستر،استان مرکزی: حوزه انتخابیه خمین،استان تهران: حوزه انتخابیه پاکدشت،استان زنجان: حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره،استان یزد  ،حوزه انتخابیه اردکان قرار دارند.

وی گفت: در این زمینه وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات تدارکات فنی، آموزشی و فرهنگسازی نیز در ارتباط با این شیوه جدید در این حوزه های انتخابیه داشته است.

رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: تمامی مجریان و مردم در خصوص برگزاری انتخابات رایانه ای از طریق دستگاه های الکترونیکی آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور ادامه داد: برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای تجهیزات لازم برای تمامی 14 حوزه انتخابیه تهیه شده است.

شجاعان با بیان اینکه برای هر شعبه اخذ رای رایانه‌ای سه دستگاه الکترونیکی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: یک دستگاه ویژه مجری، یک دستگاه ویژه ناظر شورای نگهبان و یک دستگاه نیز جهت صندوق اخذ رای الکترونیکی در نظر گرفته شده است.

رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: مردم 14 حوزه انتخابیه که انتخابات در آنجا به صورت رایانه ای برگزار می شود هنگام مراجعه به شعب اخذ رای ابتدا به دستگاه مجری مراجعه و شناسنامه و کارت ملی خود را تحویل می دهند.

مشاور وزیر کشور، گفت: مدارک رای دهندگان پس از استعلام توسط دستگاه الکترونیکی ناظر شورای نگهبان، ثبت و ضبط می شود.

شجاعان افزود: پس از ثبت و ضبط مدارک مراجعه کنندگان از سوی دستگاه مجری، یک کارت تعرفه الکترونیک برای افراد صادر می شود که این کارت مجوز یک بار رای دادن را به افراد می دهد.

وی اظهار کرد: افراد رای دهنده پس از دریافت کارت تعرفه به سراغ دستگاه الکترونیکی صندوق اخذ رای می روند و همانند دستگاه عابربانک کارت را وارد دستگاه می کنند که با ورود این کارت به دستگاه مجوز رای دادن به آن داده می شود.

شجاعان ادامه داد: افراد در این مرحله کد داوطلب مورد نظر خود را در سیستم وارد می کنند که پس از وارد کردن کد داوطلب ،تصویر او بر روی سیستم نمایش داده می شود که با تایید نهایی داوطلب، پرینت اخذ رای برای افراد صادر می شود و آنها باید پرینت را در داخل صندوق اخذ رای زیر دستگاه که هیچ گونه راه نفوذی نیز ندارد بیاندازند.

رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور، گفت: پس از اخذ رای کارت تعرفه از دستگاه خارج می شود که افراد با تحویل دادن این کارت به دستگاه مجری مدارک خود را تحویل خواهند گرفت.

مشاور وزیر کشور تصریح کرد: رای‌ها در حافظه دستگاه ثبت خواهد شد که پس از پایان ساعت اخذ رای پلمب دستگاه شکسته و اطلاعات حافظه موجود در دستگاه بر روی دستگاه مجری تنظیم و صورتجلسه می شود.

رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور، گفت: کاربری دستگاه برگزاری الکترونیکی انتخابات بسیار آسان است و افراد کم سواد هم می توانند به راحتی با آن کار کنند و فقط کافی است شماره داوطلب مورد نظر خود را بدانند.

شجاعان افزود: این دستگاه راهنمای صوتی دارد و افراد می توانند از طریق این راهنما نیز اقدام به رای دادن کنند.

وی گفت: بدین ترتیب، با برگزاری موفق انتخابات به شیوه الکترونیکی در روز 12 اسفند، افتخاری دیگر برای متخصصان داخلی و مجریان انتخابات ثبت خواهد شد./پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet