حلول ماه ربیع الاول
1390/12/15 14:35:00
سرویس اجتماعی
عیسی‌زاده:

سطح اعتبارات مراکز پیشگیری و درمان اعتیاد افزایش یابد

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اولویت قرار گرفتن برنامه‌های مبارزه با اعتیاد، گفت: برای هر چه بهتر شدن مراکز جامع پیشگیری و درمان اعتیاد باید برای آنها تامین اعتبار کرد و در صورت تامین اعتبارات مالی این مراکز در استان‌ها افزایش پیدا کنند.
سطح اعتبارات مراکز پیشگیری و درمان اعتیاد افزایش یابد نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اولویت قرار گرفتن برنامه‌های مبارزه با اعتیاد، گفت: برای هر چه بهتر شدن مراکز جامع پیشگیری و درمان اعتیاد باید برای آنها تامین اعتبار کرد و در صورت تامین اعتبارات مالی این مراکز در استان‌ها افزایش پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/11438.jpg سطح,اعتبارات,مراکز,پیشگیری,و,درمان,اعتیاد,افزایش,یابد Icana

مهدی‌ عیسی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره راه‌کار مقابله با خطرات و آسیب‌های اعتیاد، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته فعالیت‌های خوبی در این زمینه شده و طبق سیاست‌هایی که در سال 90 تدوین شد باید سطح اعتبارات را در بحث پیشگیری و درمان افزایش دهیم.

نماینده مردم تکاب، شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در روستاها و محیط‌های کارگری است که باید این موضوع در اولویت قرار بگیرد.

وی افزود: برای هر چه بهتر شدن مراکز جامع پیشگیری و درمان اعتیاد باید برای آنها تامین اعتبار کرد و در صورت تامین اعتبارات مالی این مراکز در استان‌ها افزایش پیدا کنند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد:علاوه بر این باید مهارت‌ها و شیوه‌های حمایت از خانواده، الگوهای تعامل خانواده، سنجش خانواده، نقش فرزندان و استفاده از مشاوران، روان‌شناسان، مددکاران، متخصصان مورد توجه قرار گیرد.

کمپ ترک اعتیاد چیتگر اولین تجربه در حوزه توانمندسازی اعتیاد در کشور است که ظرفیت پذیرش ماهانه حدود 70 نفر مددجوی علاقه مند به ترک اعتیاد را دارد.

در این مرکز تمامی افراد بهبود یافته و بی سرپناه همچنین افرادی که در مسیر فرآیند رهایی از بیماری اعتیاد هستند، به منظور اشتغال، تحت آموزش‌های لازم قرار بگیرند.

این اقدام با هدف پیشگیری از بازگشت مجدد این مددجویان به اعتیاد و تکمیل فرآیند بهبود آنها صورت می گیرد و طی آن، به اینگونه افراد، طریقه کاشت، پرورش و نگهداری از گل و گیاه همچنین کاشت نهال در یک دوره کامل آموزش داده می‌شود. بدین منظور سوله‌ای در بوستان جنگلی چیتگر و همجوار با کمپ ترک اعتیاد در نظر گرفته شده است که می‌تواند به‌صورت ماهانه پذیرای 50 نفر از افراد مایل به یادگیری شیوه‌های کاشت و نگهداری از گل و گیاه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet