هدر موبایل
1390/12/17 10:16:54
سرویس اجتماعی
حسینی دولت‌آبادی با اشاره به بررسی بودجه 91 آموزش و پرورش مطرح کرد:

توجه ویژه به نوسازی مدارس فرسوده در بودجه 91

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از رشد ۵/۱۹ برابری بودجه سال ۹۱ وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد و گفت: امکانات جدیدی برای مدارس غیر دولتی پیش‌بینی شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مجوز تاسیس مراکز پیش دبستانی، آموزش از راه دور و همچنین کلاس‌های سواد آموزی اشاره کرد.
توجه ویژه به نوسازی مدارس فرسوده در بودجه 91 نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از رشد 5/19 برابری بودجه سال 91 وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد و گفت: امکانات جدیدی برای مدارس غیر دولتی پیش‌بینی شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مجوز تاسیس مراکز پیش دبستانی، آموزش از راه دور و همچنین کلاس‌های سواد آموزی اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1044.jpg توجه,ویژه,به,نوسازی,مدارس,فرسوده,در,بودجه,91 Icana

سید محمود حسینی دولت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت از رشد 5/19 درصدی بودجه سال 91 وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد و گفت: وضعیت بودجه آموزش و پرورش در سطح کلان خوب است و البته با مشکلاتی روبه‌روست که با پیگیری‌های وزیر این مشکل حل خواهد شد.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه سال 91 آموزش و پرورش، افزود: در بودجه سال آینده حدود 5/19 درصد رشد داریم در حالی که رشد بودجه امسال ما 8،8 بود.

وی با تاکید بر اینکه این وزارت‌خانه در سال جاری به کسری بودجه روبه‌رو نشد، ادامه داد: این روند با هماهنگی میان معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست ‌جمهوری و وزارت آموزش‌وپرورش ادامه خواهد داشت و بعید است که این وزارتخانه  در سال‌ آینده نیز با مشکلی مواجه شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با تاکید بر اینکه در بودجه‌ سال آینده آموزش وپرورش کشور، رقم قابل توجهی به نوسازی مدارس فرسوده اختصاص خواهد داشت، بیان کرد: همچنین برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس کشور نیز بودجه مناسبی در نظر گرفته شده است.

حسینی دولت‌آبادی گفت: همچنین امکانات جدیدی برای مدارس غیر دولتی از قبیل مجوز تاسیس مراکز پیش دبستانی و آموزش از راه دور همچنین راه‌اندازی کلاس‌های سواد آموزی پیش‌بینی شده است.

متن کامل ماده واحده 19 بندی لایحه بودجه سال 1391 کل کشور با منابع و مصارف بیش از 510 هزار میلیارد تومانی 12 بهمن ماه از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد.

بودجه سال 1390 آموزش و پرورش حدود 12 هزار میلیارد تومان بود و بر اساس اعلام کارشناسان این بودجه در سال 1391 نیز دستخوش افزایشی خواهد بود، بودجه سال 91 آموزش و پرورش حدود 14 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet