هدر موبایل
1390/12/13 11:32:41
سرویس سیاسی
نقوی حسینی: قدرت چانه زنی ایران با 1+5 بالاست

1+5 با مدنظر قراردادن پیشرفت‌های ایران، پای میز مذاکره بنشیند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در زمینه فناوری هسته ای پیشرفت‌های خوبی داشته است، گفت: این پیشرفت های چشمگیر ایران قدرت چانه زنی ما را در مذاکرات با ۱+۵ افزایش خواهد داد.
1+5 با مدنظر قراردادن پیشرفت‌های ایران، پای میز مذاکره بنشیند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در زمینه فناوری هسته ای پیشرفت‌های خوبی داشته است، گفت: این پیشرفت های چشمگیر ایران قدرت چانه زنی ما را در مذاکرات با 1+5 افزایش خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/1539.jpg 1+5,با,مدنظر,قراردادن,پیشرفت‌های,ایران،,پای,میز,مذاکره,بنشیند Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره مذاکرات آینده ایران با گروه 1+5 گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به رشد و پیشرفت‌هایی که در برنامه هسته ای خود داشته توانمندی های زیادی به دست آورده و در شرایط ایده آلی قرار دارد و ما در موقعیت ضعف نیستیم که بخواهیم در مذاکرات آتی تابع شرایط 1+5  باشیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس هشتم ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران قطعاً شرایط خود را برای مذاکرات با غربی ها اعلام خواهد کرد و در همان چارچوب نیز مذاکره خواهد کرد و نیازی ندارد که از حق مسلم خود کوتاه بیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ایران قدرت مانور زیادی در گفت و گوهای آتی خواهد داشت و در چارچوب قوانین بین المللی پای میز مذاکره خواهد نشست، تصریح کرد: وضعیتی همچون تحریم و یا گزارش آژانس انرژی اتمی نمی تواند شرایط غیر قابل قبول غربی ها را بر ما تحمیل کند.

وی دسترسی ایران به میله های سوخت برای رآکتوراتمی تهران و غنی سازی 20 درصدی اورانیوم را نقطه قوتی برای ایران در مذاکرات با گروه 1+5 اعلام کرد و گفت: ایران این پیشرفت هسته ای خود را در شرایط تحریم و همچنین شرایطی که آژانس به تعهدات خود برای تأمین سوخت رآکتور اتمی عمل نکرد بدست آورد و این نشان می دهد تحریم هسته ای کشور تأثیرگذار نبوده و ما دیگر نیازی به گرفتن سوخت از غربی ها نداریم، بدین جهت در مذاکرات آتی ایران با غربی ها این موضوع قدرت چانه زنی ما را در برابر غرب افزایش خواهد داد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های هسته ای ایران و تأثیر آن بر روند مذاکرات آتی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه تحریم های شدید بین المللی را پیش رو داشت و ترور دانشمندان هسته ای و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را به خود دید همکاری خود را با آژانس قطع نکرد و کلیه فعالیت های هسته ای خود را در چارچوب قوانین ان.پی.تی دنبال کرد اما گویا آژانس بین المللی انرژی اتمی کارکرد فنی خود را از دست داده است و تحت فشار آمریکا و برخی کشورهای غربی قادر به انجام وظایف خود نمی باشد.

نقوی حسینی ادامه داد: گزارش آژانس گزارش دیکته شده غربی ها از فعالیت های هسته ای ایران بود و قطعاً در مذاکرات بعدی ما با گروه 1+5 این گزارش ها مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه گزارش آمانو کار مذاکرات ایران با 1+5 را سخت تر خواهد کرد، افزود: اگر آژانس به دنبال این است که موضوع پرونده هسته ای ایران از طریق مسالمت آمیز حل و فصل شود نباید چنین گزارش های ابهام انگیز و دو پهلویی را منتشر می کرد این گزارش خلاف آن ادعاهای غربی ها و خلاف سیاستی است که غربی ها مدعی آن می باشند که موضوع هسته ای ایران باید از طرق دیپلماتیک حل و فصل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به پیشرفت های هسته ای کشور در فردو اشاره کرد و گفت: این پیشرفت ها نشان می دهد که فعالیت های هسته ای ایران غیر قابل برگشت است و 1+5 نیز با مدنظر قراردادن این پیشرفت ها باید با تعامل بیشتری پای میز مذاکره بنشیند و گزینه زور را از برنامه های خود حذف کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس هشتم درباره مواضع اخیر مقامات روسیه و ابراز نگرانی آنها از هر نوع حمله نظامی به تأسیسات اتمی ایران تصریح کرد: روسیه و چین همواره با حضور نظامی غربی ها در مناطق مختلف از جمله خاورمیانه به شدت مخالف هستند اما مواضع اخیر روس ها باعث نمی شود ما به آنها اعتماد کرده و در مذاکرات آتی روی آنها حساب باز کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet