حلول ماه ربیع الاول
1390/12/13 10:35:25
سرویس اقتصادی
میرزایی فلاح‌آبادی با اشاره به قانون‌گریزی‌‌های دولت در اجرای هدفمندی یارانه‌ها:

عدم مدیریت صحیح نارضایتی جامعه را به دنبال دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم گفت: به علت تورم، دو سه برابر پولی که به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت می‌شود، در پرداخت قبوض مختلف از آنها پس گرفته می‌شود؛ که موجب بروز نارضایتی در جامعه شده است، بنابراین دولت باید با کمک کارشناسان و اقتصاددانان راهکار مناسبی برای حل این مشکل پیدا کند.
عدم مدیریت صحیح نارضایتی جامعه را به دنبال دارد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم گفت: به علت تورم، دو سه برابر پولی که به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت می‌شود، در پرداخت قبوض مختلف از آنها پس گرفته می‌شود؛ که موجب بروز نارضایتی در جامعه شده است، بنابراین دولت باید با کمک کارشناسان و اقتصاددانان راهکار مناسبی برای حل این مشکل پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7123.jpg عدم,مدیریت,صحیح,نارضایتی,جامعه,را,به,دنبال,دارد Icana

علی میرزایی فلاح آبادی درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر کارنامه ناموفق دولت در هدفمند کردن یارانه‌ها افزود: دولت در آزاد کردن قیمت حامل‌های انرژی، نسبت به اجرای قوانین بی‌توجه است، زیرا طبق مصوبه مجلس، قرار بود این قانون با شیبی ملایم و به دور ازعجله و استرس انجام شود که این اتفاق نیفتاد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متأسفانه دولت بدون توجه به نظر نمایندگان مردم، آزادسازی قیمت‌ها را با شیبی تند اجرا کرد که باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای مردم شد و نه تنها مشکلات جامعه را کاهش نداد، بلکه زمینه پیدایش مشکلات بزرگ‌تری را فراهم کرد.

 

پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، مردم در تأمین معیشت خود دچار مشکل شدند

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم بیان کرد: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، مردم در پرداخت قبوض حامل‌های انرژی، تهیه مواد خوراکی، لوازم خانگی و حتی پوشاک دچار مشکل شده‌اند و نمی‌توانند به سادگی از پس گذران زندگی و معیشت خود برآیند.

وی افزود: قانون هدفمندی یارانه‌ها آن طور که شایسته است از سوی دولت اجرا نشده و رئیس‌جمهوری در اجرای این قانون مرتکب تخلف بزرگی شده است.

میرزایی درباره راهکار مناسب برای برون‌رفت از مشکلات موجود جامعه تأکید کرد: دولت قصد دارد در پرداخت‌های نقدی خود بر خلاف قانون، 10 میلیون خانوار ایرانی را حذف کند که با مخالفت شدید مجلس روبه‌رو شده است.  

وی یادآور شد: دولت برای اینکه از خود قهرمان بسازد؛ وعده دو برابر شدن یارانه‌های نقدی را مطرح کرده است که مشخص نیست قصد دارد از چه منبعی این هزینه را تأمین کند؛ زیرا در پرداخت هزینه‌های همین رقم کنونی با مشکل جدی روبه‌رو است.

 

اقدامات دولت بدون در نظر گرفتن مصالح نظام است

نماینده مردم فومن و شفت در خانه ملت گفت: اقدامات دولت نشان می دهد که بدون در نظر گرفتن مصالح نظام و مطالعه کارشناسانه، دست به اجرای چنین اقداماتی می زند که این اقدامات می تواند بسیار نگران کننده باشد.

وی با تأکید بر تناقضات بسیار دولت در گفتار و رفتارش یادآور شد: تناقض‌گویی‌های دولت تنها مختص به هدفمندی یارانه‌ها نیست و در بسیاری از موارد تکرار شده است.

 

دولت باید فرمول اقتصاد جهانی را قبول داشته باشد

میرزایی افزود: دولت باید بداند که برای اداره جامعه، دانستن پایه‌های علمی دنیا ضروری است و برای ورود باید فرمول اقتصاد جهانی را قبول داشته باشد؛ زیرا این فرمول در همه دنیا ثابت است و حرکت بر خلاف جریان آب، غیر معقول است.

وی تاکید کرد: بسیاری از توقعاتی که باید با اجرای هدفمندی یارانه‌ها برآورده می‌شد، اجرایی نشده است؛ زیرا قرار بود بخشی از هزینه آزادسازی حامل‌های انرژی، به صنعت اختصاص یابد و بخشی از آن صرف سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی و تولیدی شود و مابقی آن به صورت نقدی به مردم پرداخت شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم یادآور شد: به علت تورم بالای جامعه، دو سه برابر پولی که به‌عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت می‌شود؛ در پرداخت قبوض مختلف از آنها پس گرفته می‌شود که باعث بروز نارضایتی در جامعه شده است؛ بنابراین دولت باید با کمک کارشناسان و اقتصاددانان راهکار مناسبی برای حل این مشکل پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet