خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/12/14 10:46:06
سرویس اقتصادی
طاهرپور: دولت نظارت خود بر بازار را افزایش دهد

تشکیلاتی مافیایی بازار خودرو را در کنترل خود دارد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم گفت: برخی افراد از تحریم‌ها سوءاستفاده می‌کنند و موجب بروز تشنج در بازار خودرو می‌شوند؛ بنابراین دولت باید با افزایش نظارت، اجازه شکل‌گیری گروه‌های مافیایی و به دست گرفتن بازار کالا را به آنها ندهد.
تشکیلاتی مافیایی بازار خودرو را در کنترل خود دارد یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم گفت: برخی افراد از تحریم‌ها سوءاستفاده می‌کنند و موجب بروز تشنج در بازار خودرو می‌شوند؛ بنابراین دولت باید با افزایش نظارت، اجازه شکل‌گیری گروه‌های مافیایی و به دست گرفتن بازار کالا را به آنها ندهد. https://cdn.icana.ir/d/019/12318.jpg تشکیلاتی,مافیایی,بازار,خودرو,را,در,کنترل,خود,دارد Icana

شهریار طاهرپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تشریح علت‌های گران شدن قیمت خودرو افزود: عواملی همچون تحریم‌ها، عدم نظارت و مدیریت صحیح و هدفمندی یارانه‌ها در گران شدن قیمت خودرو در شب عید دخیل هستند؛ ولی مهمترین عامل گرانی خودرو، واسطه‌هایی هستند که برای منفعت خود، بازار خودرو را متشنج می‌کنند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی دلالان به منظور دور زدن تحریم‌ها، قطعات خودرو را از طریق شرکت‌های واسطه وارد بازار می‌کنند که موجب گران شدن 10 تا 12 درصدی قیمت خودرو می‌شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم گفت: البته برخی کالاها به‌طور طبیعی و واقعی گران شده‌اند، ولی گران شدن بی‌پایه و اساس خودرو، این نگرانی را به دنبال دارد که در پی بالا رفتن قیمت خودرو، قیمت سایر کالاها نیز افزایش یابد.

طاهرپور یادآور شد: در صورتی که نظارت کافی بر عملکرد بخش‌های متفاوت تولیدی و صنعتی وجود نداشته باشد، گروه‌های مافیایی شکل می‌گیرد که برای حفظ منافع خود حاضرند به تشدید تحریم‌ها کمک کنند.

وی با تشریح راهکارهای کارآمد برای کنترل بازارشب عید و از جمله بازار خودرو افزود: برای کنترل قیمت‌ها باید نظارت و مدیریت صحیح وجود داشته باشد و مراقب اظهار نظرهای غیراصولی مسئولان بود، زیرا برخی سخنان نسنجیده می‌تواند موجب آشفتگی بازار شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس هشتم یادآور شد: برخی افراد از تحریم‌ها سوءاستفاده می‌کنند و موجب بروز تشنج در بازار می‌شوند؛ بنابراین دولت باید با افزایش نظارت، اجازه شکل‌گیری گروه‌های مافیایی و به دست گرفتن بازار کالاها را به آنها ندهد.

طاهرپور تصریح کرد: نظارت بر بازار، اقدامی اجرایی است و ارتباطی به بخش قانون گذاری ندارد؛ بنابراین مجلس نمی‌تواند در این موضوع ورود پیدا کند و این وظیفه بر عهده دولت است که با نظارت و مدیریت کارآمد جلوی قانون‌گریزی‌ها را بگیرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم افزود: در بخش‌های تولیدی وابسته به انرژی مثل فولاد و سیمان و محصولات پتروشیمی و حتی خودرو که انرژی‌بر نیست، دولت باید مراقب باشد و اجازه افزایش قیمت را ندهد، زیرا از نظر روانی، افزایش قیمت این کالاها بر روی سایر کالاها اثر می‌گذارد و مثل لوکوموتیو افزایش قیمت سایر کالاها را به دنبال دارد.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت، با تأکید بر اینکه در صورت عدم توجه دولت به مصوبه‌های مجلس، باید پرونده تخلفاتش به قوه قضاییه ارسال شود، یادآور شد: مجلس باید محکم در برابر قانون گریزی های دولت بایستد و آن را ملزم به پاسخ‌گویی کند؛ هرچند که تنها با حرف زدن و عمل نکردن مشکل جامعه حل نمی‌شود و باید به‌صورت عملی وارد گود شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet