شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1390/12/12 18:37:12
سرویس سیاسی
مراجع عظام تقلید پس از حضور در نهمین دوره انتخابات مجلس؛

هر رای مردم سیلی محکمی به چهره استکبار است

مراجع عظام تقلید تاکید کردند:‌ کسانی که انتخاب می‌شوند توجه داشته باشند این صندلی های مجلس، صندلی‌های مسئولیت است زیرا مقدرات مملکت به دست این افراد است و از آنها تقاضا داریم آنچه رضای خداوند است در نظر بگیرند.
هر رای مردم سیلی محکمی به چهره استکبار است مراجع عظام تقلید تاکید کردند:‌ کسانی که انتخاب می‌شوند توجه داشته باشند این صندلی های مجلس، صندلی‌های مسئولیت است زیرا مقدرات مملکت به دست این افراد است و از آنها تقاضا داریم آنچه رضای خداوند است در نظر بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/16736.jpg هر,رای,مردم,سیلی,محکمی,به,چهره,استکبار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرات آیات عظام ناصرمکارم شیرازی، حسین نوری همدانی،  جعفر سبحانی،  لطف الله صافی گلپایگانی، سید محمد علی علوی گرگانی با بیان اینکه در تاریخ ملت ها همیشه روزهای سرنوشت ساز بوده و هست و ملت ها در این روزهای سرنوشت ساز بیدار بودند تصریح کردند: یکی از این روزها همین انتخابات است که امیدواریم همه مردم بیدار به وظیفه شرعی خود عمل کنند و پای صندوق های رای بیایند.

 

امیدواریم همه به عنوان وظیفه شرعی و ذخیره یوم المعاد در این انتخابات شرکت کنند

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، در نخستین دقایق آغاز انتخابات، رای خود را به صندوق سیار شماره 409 انداخت و اظهار داشت: در تاریخ ملت ها همیشه روزهای سرنوشت ساز بوده و هست و ملت ها در این روزهای سرنوشت ساز بیدار بودند که یکی از این روزها همین انتخابات است.

وی با اشاره به حساسیت شرایط کنونی تصریح کرد: امیدواریم همه مردم بیدار به وظیفه شرعی خود عمل کنند و پای صندوق های رای بیایند.

این مرجع تقلید افزود: ممکن است گلایه هایی وجود داشته باشد اما زمانی که دشمن به کل سرمایه ما حمله می کند ما باید در مقابل دشمن بایستیم و بیدار باشیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: امیدواریم همه به عنوان وظیفه شرعی و ذخیره یوم المعاد در این انتخابات شرکت کنند.

وی با اشاره به اهمیت حضور مردم در پای صندوق های رای گفت: در برخی روایات داریم کسانی که از همدیگر قهر هستند زمانی که با هم آشتی کنند کسی که سبقت بگیرند از ثواب برخوردار می شود که این روایت شامل کسانی که در انتخابات هم سبقت بگیرند می شود.

 

هر رای مردم سیلی محکمی به چهره استکبار و آمریکا است

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، دقایقی پیش رای خود را به صندوق سیار شماره 408 انداخت و در سخنانی اظهار داشت: مردم متعهد، برومند و شریف ایران اسلامی امروز به عنوان ادای وظیفه شرعی و دینی در پای صندوق های رای حاضر خواهند شد و با هر رای خود سیلی محکمی به چهره استکبار جهانی، امریکا و صهیونیسم و هم پیمانان آنان خواهند زد.

حضرت آیت الله نوری همدانی رای دادن را مبارزه در راه خدا و مقابله با رژیم آمریکا و حامیان این رژیم دانست و افزود: همه مردم برای نشان دادن اتحاد، صلابت و عظمت خود و نظام اسلامی باید در پای صندوق های رای حاضر شوند و بدانند که رای آنها پاسداری از نظام و خون شهدا به حساب می آید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه امروز نظام اسلامی در کل جهان تاثیر گذار است خاطر نشان کرد: همانگونه که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری تاکید داشته اند این نظام زمینه ساز ظهور امام عصر است و ما نیز که در این کشور هستیم و وظیفه شرعی و اخلاقی داریم که در انتخابات شرکت کنیم و افراد اصلح را برگزینیم.

این مرجع تقلید یاد آور شد: به افرادی هم که در انتخابات رای نیاوردند توصیه می کنیم اخلاق انتخاباتی را مراعات کنند و همواره مصالح و منافع نظام را مد نظر داشته باشند و باید توجه داشت که بدگویی نباید در میان باشد.

  

کشور با حضور افراد کاردان در مجلس پیشرفت می کند

حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، در دقایق اولیه شروع رای گیری در موسسه امام صادق (ع) رای خود را به صندوق سیار شماره 408 انداخت.

وی در سخنانی اظهار داشت: یکی از ارکان مهم نظام مقدس اسلامی قوه مقننه است، در حقیقت اساس جمهوری اسلامی قائم به مجلس است.

حضرت آیت الله سبحانی تاکید کرد: اگر مجلس قوی باشد و افرادی کاردان در آن حضور داشته باشند مملکت پیشرفت می کند، اما اگر نتوانیم افراد کاردان و سالم به مجلس بفرستیم دچار مشکل می شویم.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه بر هر مسلمانی تکلیف است که در خصوص افراد معتقد به قانون اساسی تحقیق کند و سپس رای دهد، یاد آور شد: ان شاء الله این کشور از هر مساله ناگواری مصون بماند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی اساس همه اصلاحات است تاکید کرد: مجلس باید قوی باشد چرا که همه کارها از طریق مجلس سرچشمه می گیرد و حضرت امام (ره) نیز تاکید دارند که مجلس در راس امور است.

 

منتخبین امروز ملت مسئولیت سنگینی در مجلس به عهده دارند

حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، صبح امروز با انداختن رای خود به صندوق شماره 409 گفت: امیدواریم این انتخابات تحت عنایت حضرت ولیعصر (عج) با موفقیت برگزار شود.

وی افزود: مردم افراد متعهد، مومن و غمخوار جامعه و متوجه به امور داخلی و خارجی را انتخاب کنند تا سبب عظمت، شکوه ، استقلال، انقلاب اسلامی شود.

وی خطاب به نمایندگان مجلس تاکید کرد: نمایندگی تکلیفی بسیار سنگین است و نباید آن را آسان دانست کسی که این مسئولیت را قبول می کند باید در امور مختلف مسئولیت پذیر باشد به فکر مردم، فقرا، محرومان و به دنبال رفع نواقص و نقاط ضعف همچون گرانی و گرفتاری های مردم باشند. همه جهات را ببینند و به نظام و انقلاب و مردم خدمت کنند.

این مرجع تقلید گفت: کسانی که این مسئولیت بسیار خطیر را به عهده می گیرند باید به اهمیت این جایگاه توجه ویژه ای داشته باشند و از امروز که آنها انتخاب می شوند مسئولیت سنگینی بر دوش آنها نهاده می شود.

وی یاد آور شد: باید این افراد به دنبال ترویج اسلام و مکتب اهل بیت باشند و بدانند که پسوند اسلامی که برای این کشور انتخاب شده است عنوانی بسیار حساس و با معنا و مفهوم است.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: پسوند اسلامی معنای مقدسی دارد که برای آن عنوان شده است و همچنین برای سایر عناوین همچون مجلس شورای اسلامی پیام فراوانی با خود دارد.

وی افزود: تا این عنوان اسلامی برای کشور ما وجود دارد با همه مشکلات و سختی هایی که مردم پیش روی دارند مردم پای صندوق های رای می آیند و حتی در 22 بهمن حضور می یابند و از نظام و انقلاب دفاع می کنند و اینها همه به خاطر عنوان اسلامی است که مردم اینگونه حضور پیدا می کنند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که متعهد به این عنوان اسلامی باشیم مردم پشتیبانی می کنند زیرا اگر عنوان ملی و وطن را برمی گزیدیم کسی در جبهه ها حضور نمی یافت. همین عنوان اسلامی است که جامعه ما را در جهان با شکوه نشان می دهد.

این مرجع تقلید یاد آور شد: همه باید به سنت های اسلامی پایبند باشیم و برای حفظ آن تلاش کنیم تا در گوشه ای خدشه ای وارد نشود امیدواریم امور به گونه ای پیش رود که موجب خشنودی حضرت ولیعصر(عج) را فراهم کند.

وی گفت: امروز باید مجلسی مستقل و شجاع داشته باشیم که به فکر مردم باشند نه به فکر دنیا طلبی و امیدواریم در همه جهات فرهنگی و اقتصادی نمایندگان برنامه ریزی داشته باشند تا همیشه در ترقی باشیم و رضایت حضرت ولی عصر (عج) را مد نظر قرار دهیم.

 

ملت ما در همه عرصه ها در صحنه حضور داشته اند

آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، صبح امروز رای خود را به صندوق سیار شماره 409 انداخت و اظهار داشت: ملت شریف ایران می دانند یکی از امانات الهی مجلس است که باید مواظب باشیم این امانت را به چه افرادی بسپاریم.

وی افزود: مجلس خانه ملت است خانه ای که هر گونه تصمیمی در آن گرفته می شود و در سراسر کشور به اجرا در می آید. باید در انتخابات دقت کنیم کسانی که خانه ملت را به دست آنها می سپاریم افرادی نجیب متدین دلسوز و خداپسند باشند.

استاد حوزه علمیه قم گقت: افرادی انتخاب کنیم که دلشان برای ملت بسوزد و شجاع و مستقل باشند برای اینکه مجلس مایه افتخار ملت است.

وی یاد آور شد: ملت ما در همه عرصه ها در صحنه حضور داشته اند و از همین جا از این ملت نجیب ایران قدردانی می کنم که در تمام موارد همکاری لازم را با مراجع تقلید و رهبری عزیز داشته اند.

آیت الله علوی گرگانی ضمن مهم شمردن حضور مردم در پای صندوق های رای گفت: هر چقدر مردم زودتر پای صندوق های رای بیایند از اجر و ثواب بیشتری برخوردار خواهند شد و بدانند که این حضور به موقع آنها بی پاسخ نخواهد ماند.

وی به منتخبین مردم خطاب کرد و گفت: کسانی که انتخاب می شوند توجه داشته باشند این صندلی های مجلس، صندلی های مسئولیت است زیرا مقدرات مملکت به دست این افراد است و از آنها تقاضا داریم آنچه رضای خداوند است در نظر بگیرند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet