هدر اصلی
1390/12/12 19:45:00
سرویس سیاسی
وزیر کشور اعلام کرد:‌

حضور مردم بی نظیر بود / آمار قطعی مشارکت پس از شمارش آرا

وزیر کشور با تشریح حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی گفت: سیستم‌های پیش‌بینی شده وزارت کشور برای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پاسخگو بود و با وجود شورا انتخاباتی برگزاری انتخابات با نظم و آرامش به جلو می‌رود.
حضور مردم بی نظیر بود / آمار قطعی مشارکت پس از شمارش آرا وزیر کشور با تشریح حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی گفت: سیستم‌های پیش‌بینی شده وزارت کشور برای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پاسخگو بود و با وجود شورا انتخاباتی برگزاری انتخابات با نظم و آرامش به جلو می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/16614.jpg حضور,مردم,بی,نظیر,بود,/,آمار,قطعی,مشارکت,پس,از,شمارش,آرا Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت مستقر در ستاد انتخابات کشور، مصطفی محمد نجار در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با شبکه خبر ضمن تشکر از ملت ایران به لحاظ حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی گفت: از 8 صبح مردم فهیم ایران در 47 هزار شعبه اخذ رأی حضور یافته و رأی خود را به نامزد مورد نظر در صندوق‌های رأی ریختند.

وزیر کشور با یادآوری تقاضای فرمانداران برای تمدید ساعت رأی‌گیری افزود: ساعت رأی‌گیری تا 21 امشب تمدید شد و از مردم تقاضا می‌شود تا هر چه سریع‌تر آرای خود را به صندوق‌های رای بریزند.

وی ادامه داد: به محض پایان رأی‌گیری، شعبات اخذ رأی بسته و شمارش آرا با حضور نماینده هیات نظارت، نماینده هیات اجرایی، نماینده بازرسی وزارت کشور و نماینده کاندیداها آغاز می‌شود.

محمد نجار تصریح کرد: گزارش‌ها از استان‌های مختلف حکایت از آن می‌کند که مردم حتی با وجود شرایط جوی برفی و بارانی در شعب اخذ رأی حاضر شده و در انتخابات شرکت کردند.

وی افزود: سیستم‌های پیش‌بینی‌شده وزارت کشور برای برگزاری انتخابات پاسخگو بود و تعرفه‌های رأی به اندازه کافی در شعبات اخذ رأی وجود داشت.

وزیر کشور یادآور شد: با وجود شور انتخاباتی، برگزاری انتخابات در فضای آرام و با نظم پیش‌بینی شده به جلو می‌رود و دشمنان با وجود تحریم‌ها، تهدیدها و فشارها در اهدافشان شکست خوردند و مات و مبهوت ماندند.

محمدنجار درباره احتمال تمدید ساعت انتخابات گفت: وزارت کشور در حال رصد شرایط برگزاری انتخابات است و در صورت نیاز طبق قانون ساعت رأی‌گیری را در برخی از حوزه‌های انتخابیه تمدید می‌کند.

وی افزود: رئیس جمهور از وزارت کشور خواسته است تا با تدابیر لازم از همه مردم حاضر در شعبه‌ها اخذ رأی شود تا این انتخابات باشکوه‌تر باشد.

میزان مشارکت مردم پس از شمارش آرا مشخص می‌شود

مصطفی محمد نجار همچنین با حضور در جمع خبرنگاران درباره میزان مشارکت مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از شمارش آرا در حوزه‌های اخذ رای نتایج به حوزه‌های فرعی و سپس به حوزه‌های اصلی فرمانداری‌ها ارسال می‌شود و در نهایت فرمانداری‌ها آمار را به وزارت کشور اطلاع می‌دهند.

وزیر کشور افزود: پس از آنکه نتایج شمارش آرا در وزارت کشور تجمیع شد میزان مشارکت مردم مشخص می‌شود و این آمار از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم می‌رسد، بنابراین هیچ عجله‌ای نباید در اعلام میزان مشارکت مردم داشت.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 28 اعلام کرد: به اطلاع اعضای محترم شعب و نمایندگان فرمانداری می‌رساند رای‌گیری تا پایان مدت زمان تمدید شده و صدور اطلاعیه اتمام رای‌گیری می‌بایست ادامه داشته و دربهای شعب اخذ رای به روی رای‌دهندگان باز باشد.

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet