هدر اصلی
1390/12/13 13:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
محمدتقی رهبر:

اخلاق انتخاباتی تنها برای قبل از انتخابات نیست

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت:نمایندگان فعلی که نتوانستند به مجلس نهم راه پیدا کنند،باید در دو ماه باقیمانده تا آخر عمر مجلس هشتم وظایف خود را به خوبی انجام داده و در انجام مسئولیت‌هایشان کوتاهی نکنند.
اخلاق انتخاباتی تنها برای قبل از انتخابات نیست نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت:نمایندگان فعلی که نتوانستند به مجلس نهم راه پیدا کنند،باید در دو ماه باقیمانده تا آخر عمر مجلس هشتم وظایف خود را به خوبی انجام داده و در انجام مسئولیت‌هایشان کوتاهی نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/10095.jpg اخلاق,انتخاباتی,تنها,برای,قبل,از,انتخابات,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام محمدتقی رهبربا بیان اینکه تمامی کاندیداها بعد از اعلام نتایج انتخابات، باید با رعایت اخلاق، به رای مردم احترام بگذارند، به ایسنا گفت:براین اساس هیچ دلیلی ندارد کسی که نتوانسته رای لازم را برای راهیابی به نهمین دوره مجلس کسب کند، اصول و اخلاق را زیر پا بگذارد.

وی با بیان اینکه از بین سه هزار و 444 کاندیدای انتخابات، تنها 290 نفر به مجلس راه پیدا می‌کنند، گفت: این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که تمامی کاندیداها با سنجیدن احتمال رای نیاوردن وارد عرصه رقابت شده‌اند؛ از این رو آنهایی که نتوانستند رای لازم را به دست آورند باید خود را برای خدمت در جای دیگری آماده کنند.

رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با تاکید بر اینکه تمامی موازین قانونی در انتخابات مجلس نهم رعایت شده است، گفت: هیچ کاندیدایی نمی‌تواند با ملت و یا مسئولان امر در اجرای انتخابات دعوا و بحثی کند که چرا نتوانستند رای لازم را بدست آورند.

وی افزود:این موضوع گواهی این است که تمامی کاندیداها باید متانت و شئونات یک نامزد انتخاباتی را حتی بعد از اعلام نتایج رعایت کنند.

محمدتقی رهبر درادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان فعلی مجلس هشتم باید تا آخرین روز عمر این مجلس وظایفش را انجام دهند،گفت:نمایندگانی که نتوانستند به نهمین دوره مجلس راه پیدا کنند باید تا آخرین روز با مسئولیت‌شناسی، وظایف‌شان را انجام دهند.

وی همچنین مشارکت مردم در انتخابات دوره نهم مجلس را بسیار چشمگیر خواند و گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده مشارکت 65 درصدی مردم اعجاب و تحسین همه دنیا را برانگیخت و مردم بار دیگر حماسه بزرگی را خلق کردند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس همچنین با بیان اینکه مردم تهران نیز برخلاف پیش‌بینی‌های انجام شده حضور خوبی در انتخابات داشتند، گفت: ملت ایران در اقصی نقاط کشور بار دیگر حماسه باشکوهی را آفریدند که باید به این مردم درود گفت که این‌چنین با متانت و تعهدشناشی این انقلاب را یاری کردند؛اکنون وظیفه مسئولان است که از این حضور مردم درس گرفته وبه وظایف‌شان عمل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet