هدر اصلی
1390/12/13 13:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
قربانی:

نامزدهای انتخاباتی در صورت پیروزی یا شکست،اخلاق را رعایت کنند

نماینده مردم قائنات در مجلس گفت:نامزدهای پیروز انتخابات باید از شادی‌های غیرمتعارف و معنادار پرهیز کرده و در مقابل نامزدهایی که نتوانستند رای لازم را برای ورود به مجلس نهم کسب کنند، ضمن تبریک پیروزی به رقیب، همکاری‌های لازم را با آنها داشته باشند.
نامزدهای انتخاباتی در صورت پیروزی یا شکست،اخلاق را رعایت کنند نماینده مردم قائنات در مجلس گفت:نامزدهای پیروز انتخابات باید از شادی‌های غیرمتعارف و معنادار پرهیز کرده و در مقابل نامزدهایی که نتوانستند رای لازم را برای ورود به مجلس نهم کسب کنند، ضمن تبریک پیروزی به رقیب، همکاری‌های لازم را با آنها داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/13635.jpg نامزدهای,انتخاباتی,در,صورت,پیروزی,یا,شکست،اخلاق,را,رعایت,کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام موسی قربانی،با تاکید براینکه کاندیداها باید به رای مردم احترام بگذارند،در تبیین وظایف نامزدهای انتخاباتی پیروز نشده در عرصه رقابت،به ایسنا گفت: این کاندیداها باید ضمن تبریک و پذیرفتن رای مردم، از انجام اقداماتی همچون اعتراض و یا ابطال نتیجه پرهیز کنند.

وی همچنین رعایت اخلاق را پس از اعلام نتایج انتخاباتی امر بسیار مهمی خواند و گفت: کاندیداهایی که به هر دلیل نتوانستند در انتخابات رای لازم را کسب کنند باید ضمن اعلام همکاری به رقیب‌شان، تجربیات را منتقل کنند. از سوی دیگر نامزدهای پیروز در عرصه رقابت نیز به دیگر نامزدها سرکوفت نزده و با پرهیز از شعارهای غیرمتعارف و معنادار، مردم را رودرروی یکدیگر قرار ندهند.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، همچنین با بیان اینکه نمایندگان این دوره باید تا 6 خرداد 91 یعنی پایان عمر مجلس هشتم به ایفای وظایف نمایندگی‌شان بپردازند، افزود: پیروز نشدن در عرصه انتخابات امری طبیعی است، از این رو نمایندگان فعلی مجلس که نتوانستند رای لازم را برای ورود به نهمین دوره مجلس کسب کنند بایستی تا آخرین روز مجلس هشتم به وظایف‌شان عمل کنند.

وی در ادامه توضیح داد: نمایندگان فعلی باید با تخلیه کردن ذهن خود از مسائل انتخابات، اینگونه فرض کنند که بعد از 6 خرداد 91 قرار است بازنشسته شده و یا به سر کار جدیدی روند و کار خود را به فرد دیگری بسپارند، مطمئنا در این شرایط آنها به خوبی می‌توانند به آرامش جامعه کمک کنند.

قربانی همچنین با قدردانی از حضور پرشکوه مردم در خلق حماسه پرشکوه انتخابات، گفت: با وجودی که مشارکت 65 درصدی را در این انتخابات اعلام کردند ولی به باور بنده مشارکت در کشور بیش از 80 درصد بوده که این حضور گسترده مقبول، بسیار خوب و حتی بالاتر از انتظار همه و بیشتر از متوسط مشارکت در سطح بین‌المللی بوده است.

به گفته وی، مسوولان پس از حضور گسترده مردم باید ضمن قدردانی از آنها، به فکر حل مشکلات‌شان باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet