هدر اصلی
1390/12/13 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
فروزش:

حس مسوولیت پذیری درمیان تمامی نمایندگان وجود دارد

یک عضو کمیسیون اقتصادی گفت:حس مسوولیت پذیری درمیان تمامی نمایندگان وجود دارد اما متاسفانه برخی تصور می‌کنند یک نماینده وقتی مجددا انتخاب نمی‌شود باید مسوولیت‌های خود را رها کند.
حس مسوولیت پذیری درمیان تمامی نمایندگان وجود دارد یک عضو کمیسیون اقتصادی گفت:حس مسوولیت پذیری درمیان تمامی نمایندگان وجود دارد اما متاسفانه برخی تصور می‌کنند یک نماینده وقتی مجددا انتخاب نمی‌شود باید مسوولیت‌های خود را رها کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1049.jpg حس,مسوولیت,پذیری,درمیان,تمامی,نمایندگان,وجود,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛پیمان فروزش عملکرد مجلس هشتم را مورد آسیب‌شناسی قرار داد و با اشاره به وظایف مجلس که در قانون اساسی و آیین نامه آمده است،به ایسنا گفت:مجلس درتدوین قوانین موضوعه و مورد نیاز شور بحث و بررسی داشته باشد تا بتواند رفاهی نسبی در کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه مجلس باید با اهرم نهایی که در دست دارد بر دستگاه‌های اجرایی نظارت داشته باشد،اظهار داشت:مجلس باید در تمام امور کشور دخالت ‌کند و قوه‌مقننه باید شرایطی را فراهم کند که کلیه امور به نحو خوبی در کشور اجرایی شود.

نماینده مردم زاهدان با بیان اینکه مشکل نظارت همچنان به دلیل نبود ابزارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و همچنین اولویت‌های خارج از نمایندگی برخی افراد کمرنگ‌ است،تصریح کرد:تا زمانی که شرایط و جایگاه نمایندگی برای دولت و مردم مشخص نشود،بعد نظارت همچنان دچار ضعف خواهد بود.

این عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید برضرورت توجه به مسوولیت نمایندگی تا پایان این دوره مجلس،بیان کرد:حس مسوولیت پذیری درمیان تمامی نمایندگان وجود دارد اما متاسفانه برخی تصور می‌کنند یک نماینده وقتی مجددا انتخاب نمی‌شود باید مسوولیت‌های خود را رها کند درصورتی که اینطور نیست و در دوره‌های پیشین نیز نمایندگان حتی تا مدت‌ها پس از پایان نمایندگی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را پیگیری می‌کردند چراکه مسوولیت خاصی برگردن آنها نهاده شده که قابل برداشتن نیست.

فروزش درباره ویژگی‌های یک مجلس کارآمد، گفت: اولویت نمایندگان باید رفاه نسبی مردم باشد تا با موازین جدید مشکلات مردم را مرتفع کند،بعد نظارتی را کارآمدتر و قوی‌تر کند،ابزارهای لازم را در اختیار نمایندگان دوره نهم قرار دهند که مهم‌ترین موضوع در این بین مهندسی معکوس در قوانین موضوعه کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet