هدر اصلی
1390/12/14 17:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
علی اکبر اولیاء با اشاره به طرح سوال از رییس جمهور:

امیدوارم نمایندگان استقلال رای خود را نشان دهند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:امیدوارم نمایندگان در پایان مجلس هشتم استقلال رای خود و شان نظارتی مجلس بر قوه مجریه را نشان دهند و هرچه مسئولیتشان است عمل کنند تا این اقدام در کارنامه مجلس هشتم به نیکی ثبت شود.
امیدوارم نمایندگان استقلال رای خود را نشان دهند عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:امیدوارم نمایندگان در پایان مجلس هشتم استقلال رای خود و شان نظارتی مجلس بر قوه مجریه را نشان دهند و هرچه مسئولیتشان است عمل کنند تا این اقدام در کارنامه مجلس هشتم به نیکی ثبت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/680.jpg امیدوارم,نمایندگان,استقلال,رای,خود,را,نشان,دهند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛علی اکبراولیاء عضوفراکسیون خط امام (ره) (اصلاح طلبان) مجلس شورای اسلامی به اعتدال،گفت:درهفته جاری،طرح سوال از رئیس جمهور اجرایی می شود و باید سناریوی مختلفی که بر اساس موضع گیریهای احتمالی آقای رییس جمهور مطرح است را بررسی کنیم؛ جلسه طرح سوال باید به گونه ای پیش رود که رییس جمهور خود را ملزم به پاسخگویی به مجلس بداند.

نماینده مردم یزد و صدوق درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:مجلس باید به وظیفه نظارتی خود عمل کند ؛یکی از گلایه هایی که مردم از مجلس هشتم داشتند این بود که نظارت کافی نداشته و دولت پایش را در بسیاری از مواقع از مرزهای قانونی فراتر گذاشته است؛این درست نیست و مسئولیت مجلس است که نقش خود را ایفا کرده و اجازه ندهد کار از مدار قانون خارج شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به تهدید رسانه های منتسب به دولت مبنی بر افشاگری احمدی نژاد درصحن علنی مجلس اشاره کرد و ادامه داد:احمدی نژاد این تهدید به افشاگری ها را اجرایی کند و هر افشاگری که دارد انجام دهد.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت:رییس جمهور باید قانون را اجرا کند و مجلس هم وظیفه دارد تا رییس جمهور و دستگاه اجرایی را در چارچوب قانون هدایت کند .

اولیاء در ادامه گفت:خوش بینانه ترین گزینه این است که آقای رییس جمهور سعی کند توضیحات لازم را داده و مجلس را اقناع کند، زیرا نمایندگان ایشان در پاسخ به کمیسیون ها حرف مستندی نداشتند،اگر نمایندگان قانع شوند ،مشکل حل شده و مکانیزم سوال به پایان می رسد.

وی افزود:اما ممکن است احمدی نژاد در مجلس حالتی طلبکارانه داشته باشد که امیدوارم اینگونه نباشد و برخورد مناسبی نشان داده و به مسیر رفتاری خود ادامه ندهد اگر رییس جمهور برخورد مناسبی نداشته باشند و رعایت شان و حرمت نمایندگان را نکند،ممکن است طرح سوال منجر به طرح استیضاح رییس جمهور شود.
اولیاء در خاتمه گفت:امیدوارم  نمایندگان در پایان مجلس هشتم استقلال رای خود را نشان دهند و تابع فضای احساسی توسط یک برخورد منفعلانه نشوند و شان نظارتی مجلس بر قوه مجریه را نشان دهند و هرچه مسئولیتشان است عمل کنند تا این اقدام در کارنامه مجلس هشتم به نیکی ثبت شود.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet