هدر موبایل
1390/12/15 11:30:43
سرویس استان ها
نتایج انتخابات به تفکیک استان ها؛

نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس نهم

۱۲ نماینده استان آذربایجان شرقی در ۹ حوزه انتخابیه که عهده دار وکالت مردم در خانه ملت هستند، مشخص شدند .
نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس نهم 12 نماینده استان آذربایجان شرقی در 9 حوزه انتخابیه که عهده دار وکالت مردم در خانه ملت هستند، مشخص شدند . https://cdn.icana.ir/d/019/16745.jpg نمایندگان,استان,آذربایجان,غربی,در,مجلس,نهم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسامی 12 نماینده استان آذربایجان غربی در 9 حوزه انتخابیه که عهده دار وکالت مردم در خانه ملت شدند، مشخص شده است.

در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت; رسول خضری با کسب ۸۴۰/۴۲ رأی از مجموع ۴۵۶/۹۶ رای به‌عنوان نماینده مجلس نهم از شهرستان‌‌‌‌های پیرانشهر و سردشت انتخاب شدند. نمایندگی این حوزه انتخابیه را در مجلس هشتم محمد علی پرتوی بر عهده داشت.

در حوزه انتخابیه میان‌دوآب، شاهین‌دژ و تکاب; روح الله بیگی ئیلانلو با کسب ۲۶۰/۷۹ رأی و مهدی عیسی زاده با کسب ۴۸۱/۷۵ از مجموع ۷۸۳/۲۲۳ رای به عنوان نماینده مجلس نهم از شهرستان‌‌‌‌های میاندوآب، شاهین دژ وتکاب انتخاب شدند.نمایندگی این حوزه انتخابیه را در مجلس هشتم جهانبخش محبی نیا، مهدی عیسی زاده برعهده داشت.

علی‌اکبر آقایی مغانجوقی; با کسب ۴۲۰۲۶ رأی از مجموع ۹۴۲۶۴ رای  از حوزه انتخابیه سلماس برای چهارمین بار پیاپی توانست به مجلس نهم راه یابد.آقایی مغانجویی از مجلس ششم تاکنون به عنوان نماینده سلماس در مجلس شورای اسلامی حضور دارد.

در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره; مؤید حسینی‌ صدر  با کسب ۷۸۱۴۹ رأی از مجموع ۱۸۰۴۴۶رای، به عنوان نماینده مجلس نهم از شهرستان‌‌های خوی وچایپاره انتخاب شد.نمایندگی این حوزه انتخابیه در مجلس هشتم را موید حسینی صدر برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه مهاباد;عثمان احمدی با کسب ۴۸ هزار و ۱۲۸ رای از مجموع ۸۶ هزار و ۹۶۵ رای مأخوذه به عنوان نماینده مجلس نهم شهرستان مهاباد انتخاب شد.نمایندگی این حوزه انتخابیه را در مجلس هشتم جلال محمودزاده بر عهده داشت.

در حوزه انتخابیه بوکان;محمدقسیم عثمانی با کسب ۶۸ هزار و ۱۹۱ رای از مجموع ۹۷ هزار و ۷۹۱ رای ماخوذه در حوزه انتخابیه بوکان برای دومین نمایندگی مردم این شهر را بر عهده گرفت.محمدقسیم عثمانی سابقه وکالت مردم بوکان در مجلس هشتم را در کارنامه خود دارد.

در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط; محمد علیپور با کسب ۳۷ هزار و ۶۳ رأی از مجموع ۱۰۹ هزار و ۲۲۸ رأی به عنوان نماینده منتخب مردم ماکو، چالدران، پلدشت و شوط به مجلس نهم راه یافت.سلیمان جعفرزاده نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از ماکو، چالدران، پلدشت و شوط بود.

 در حوزه انتخابیه ارومیه نادر قاضی‌پور با کسب ۱۹۲۹۰۳ رأی و عابد فتاحی با کسب ۱۱۴۹۷۸ رأی و جواد جهانگیرزاده با کسب ۱۰۸۱۳۳ رأی از مجموع ۳۹۰۲۷۹ رای به عنوان نمایندگان حوزه انتخابیه ارومیه در مجلس نهم انتخاب شدند.نادر قاضی‌پور و جواد جهانگیرزاده در مجلس هشتم نیز نمایندگان ارومیه بودند.سید سلمان ذاکر دیگر نماینده این حوزه انتخابیه در مجلس هشتم بود که کرسی وکالت خود را به عابد فتاحی در مجلس نهم واگذار کرد.

نقده و اشنویه; عبدالکریم حسین زاده با کسب ۱۶۵/۳۱ رأی از مجموع ۷۹۲/۹۷ رای  وارد مجلس نهم شد. علی زنجانی حسنلویی نماینده مجلس هشتم از این حوزه انتخابیه بود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet