هدر اصلی
1390/12/16 10:19:05
سرویس فرهنگی
نصیری‌قیداری: جایگاه زبان پارسی در قلب ادبیات جهان است

دیپلماسی دستگاه‌های متولی در ترویج زبان و فرهنگ پارسی ناکارآمد است

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم گفت: دیپلماسی ترویج فرهنگ زبان فارسی در کشور بسیار ناکارآمد است، زیرا جایگاه زبان فارسی در قلب ادبیان جهان است، ولی متأسفانه از همه ظرفیت غنی این زبان در جهان استفاده نمی‌شود.
دیپلماسی دستگاه‌های متولی در ترویج زبان و فرهنگ پارسی ناکارآمد است یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم گفت: دیپلماسی ترویج فرهنگ زبان فارسی در کشور بسیار ناکارآمد است، زیرا جایگاه زبان فارسی در قلب ادبیان جهان است، ولی متأسفانه از همه ظرفیت غنی این زبان در جهان استفاده نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2473.jpg دیپلماسی,دستگاه‌های,متولی,در,ترویج,زبان,و,فرهنگ,پارسی,ناکارآمد,است Icana

سعدالله نصیری‌قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: هم‌اکنون در عرصه بین‌الملل، آموزش و زبان‌آموزی از رکن‌های اساسی پیشرفت در عرصه‌های علمی به شمار می‌آیند؛ ولی متأسفانه در کشورمان تبلیغات مناسبی برای صدور زبان پارسی به کشورهای دیگرانجام نمی‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با نگاهی به تاریخ زبان ملت‌ها، یکی از زبان‌هایی که بیشترین گستره جغرافیایی را در گذشته از آن خود کرده بود، زبان پرمحتوای پارسی است و این در حالی است که با این زبان با این قدمت تاریخی، هنوز در جهان جایگاه خود را پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: با توسعه زبان پارسی می‌توانیم فرهنگ غنی کشورمان به تمامی جهان صادر کنیم، زیرا اگر نگاهی به تاریخچه زبان پارسی در جهان بی‌اندازیم؛ به‌طور حتم کارنامه درخشانی از شعرا و اندیشمندان ایرانی را می‌توانیم، مشاهد کنیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتمٰ، یاد آورشد: دولت با یک برنامه‌ریزی کاربردی باید نهال گسترش زبان فارسی را در میان کشورهای جهان بکارد تا همه اقوام و ملل جهان با فرهنگ غنی کشورمان آشنا شوند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet