هدر اصلی
1390/12/15 15:19:39
سرویس اجتماعی
امین حسین رحیمی با تشریح قانون مدیریت خدمات کشوری:

انتصاب مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی غیر قانونی است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم با تشریح مواد ۵۳ و ۵۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را مغایر با قانون موجود اعلام کرد.
انتصاب مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی غیر قانونی است سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم با تشریح مواد 53 و 54 قانون مدیریت خدمات کشوری، انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را مغایر با قانون موجود اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/12987.jpg انتصاب,مدیر,عامل,جدید,سازمان,تأمین,اجتماعی,غیر,قانونی,است Icana

امین حسین رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ گفت: با توجه به مواد 53 و 54 قانون مدیریت خدمات کشوری، انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با قانون موجود، مغایرت دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین بی تجربگی و فاقد تخصص بودن وی از مهمترین دلایلی است که می توان با استناد بر آن، از مدیریت وی، ممانعت کرد.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی از سازمان‌های حساس و مهم کشوری است که نیاز به مدیری کارآمد و با تجربه داشته و نمی‌توان فردی را که سابقه کار اقتصادی ندارد، برای این جایگاه کشوری انتخاب کرد.

رحیمی گفت: بسیاری از سازمان‌ها مانند سازمان بازنشستگی کشوری و همچنین مردم مانند قشر کارگری و بازنشستگان وابسته به این سازمان، با کوچکترین تغییری در مدیریت این سازمان دچار تغییر و تحول خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نمی‌توان مدیریت سازمان تأمین اجتماعی کشور را به دست سعید مرتضوی به عنوان یک حقوقدان سپرد، زیرا فردی که برای این مقام درنظر گرفته می‌شود، باید سابقه اقتصادی در پرونده کاری خود داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از مسئولان مربوط به این امر تقاضا کرد تا بهترین و شایسته‌ترین فرد را برای مدیریت این سازمان مهم کشوری قرار دهند تا مردمی که به هر طریقی وابسته به این سازمان هستند، دچار مشکلات موجود در تصمیمات و تغییرات مدیریتی نشوند.

امین حسین رحیمی یکی از 15 نماینده مجلس شورای اسلامی بود که با امضای تذکر کتبی خطاب به نمایندگان رئیس جمهور از آنها خواستار خودداری از انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شدند.

امضا کنندگان این تذکر کتبی افزون بر رحیمی، از احمد توکلی، غلامرضا مصباحی مقدم، مرتضی آقاتهرانی، الیاس نادران، اسماعیل کوثری، بیژن نوباوه، زهره الهیان، فاطمه رهبر، پرویز سروری، حسین فدایی، شهریاری، نادر قاضی پور، امین شعبانی، و محمد دهقان تشکیل شده است.

طی دو روز گذشته در رسانه‌ها خبر قطعی شدن مدیریت سعید مرتضوی برای سازمان تأمین اجتماعی کشور منتشر شد که بازتاب‌های مختلفی از سوی برخی مسئولان داشته است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet