هدر اصلی
1390/12/16 16:12:22
سرویس اقتصادی

صادرات برق چاشنی ارزش افزوده برای کشور می‌شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که صادرات برق به‌جای نفت و گاز برای ما مزیت‌های فراوانی دارد، ارزش افزوده بالاتر و اشتغال‌زایی را از مزیت‌های صادرات برق به جای نفت و گاز برشمرد.
صادرات برق چاشنی ارزش افزوده برای کشور می‌شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که صادرات برق به‌جای نفت و گاز برای ما مزیت‌های فراوانی دارد، ارزش افزوده بالاتر و اشتغال‌زایی را از مزیت‌های صادرات برق به جای نفت و گاز برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4597.jpg صادرات,برق,چاشنی,ارزش,افزوده,برای,کشور,می‌شود Icana

موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با استقبال از پیشنهاد صادرات برق به‌جای نفت و گاز، گفت: صادرات نفت و گاز برای کشور بسیار بهتر و به صرفه تر از صادرات نفت خام و گاز به شمار می‌‎آید.

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر با ساخت نیروگاه‌های خورشیدی بتوانیم برق صادر کنیم هم سرمایه‌ای برای کشور ایجاد کرده‌ایم و هم از آن استفاده بهینه برده‌ایم.

وی با بیان این که صادرات برق به جای نفت خام و گاز از طریق تولید در نیروگاه‌های خورشیدی برای کشور اشتغال‌زا است، ادامه داد: صاردات برق بیش از نفت و گاز برای ما ارزش افزوده دارد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با یادآوری این که هم اکنون حدود 100 مگاوات نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در داخل کشور نصب وراه اندازی شده است، تصریح کرد: صادرات برق به هند با راه اندازی نیروگاه در استان سیستان و بلوچستان شدنی خواهد بود.

حسینی صدر خطاب به وزارت نیرو پیشنهاد داد که برای ساخت نیروگاه در استان آذربایجان غربی اقدام‌های لازم را انجام دهد و گفت: کشور ترکیه هم یکی از واردکنندگان بزرگ برق است که صادرات به این کشور هم می‌تواند سود مناسبی برای کشور داشته باشد.

وی تأکید کرد: البته برای صادرات ابتدا باید موانع و مشکلات داخل کشور برطرف شود که اصلی‌ترین مشکل ما در شرایط کنونی بدهکاری بزرگ وزارت نیرو به پیمانکاران بخش خصوصی است که قبل از انجام مقدمات برای صادرات باید اصلاح شود.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: بدهکاری وزارت نیرو به بخش خصوصی موجب عدم ارائه خدمات از پیمانکاران و تبع آن شکل گیری خاموشی‌های گسترده در داخل کشور خواهد شد، پس قبل از چاره اندیشی برای صادرات باید به فکر برطرف کردنم مشکلات داخلی بود.

وزیر نیرو با اشاره به مشارکت ایران و هند برای ساخت نیروگاه های خورشیدی از احتمال صادرات برق به جای گاز به هند خبر داد و گفت: صادرات برق به هند در مقایسه با گاز هزینه کمتری به همراه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet