هدر اصلی
1390/12/16 10:20:24
سرویس صحن
/طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در دو ماه اول سال91/

مخالف: دلسوزی مجلس برای لایحه بودجه، استقلال نهاد قانونگذاری را زیر سوال می‌برد

نماینده ساری با بیان این که دولت برای دخل و خرج کشور در دو ماه نخست سال ۹۱ باید لایحه چند دوازدهم به مجلس تقدیم می‌کرد گفت: دلسوزی مجلس برای لایحه بودجه ۹۱ کل کشور استقلال نهاد قانونگذاری را زیر سوال می‌برد.
مخالف: دلسوزی مجلس برای لایحه بودجه، استقلال نهاد قانونگذاری را زیر سوال می‌برد نماینده ساری با بیان این که دولت برای دخل و خرج کشور در دو ماه نخست سال 91 باید لایحه چند دوازدهم به مجلس تقدیم می‌کرد گفت: دلسوزی مجلس برای لایحه بودجه 91 کل کشور استقلال نهاد قانونگذاری را زیر سوال می‌برد. https://cdn.icana.ir/d/019/79.jpg مخالف:,دلسوزی,مجلس,برای,لایحه,بودجه،,استقلال,نهاد,قانونگذاری,را,زیر,سوال,می‌برد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در دو ماه فروردین و اردیبهشت سال 91 گفت: اگر تصویب لایحه بودجه در یک سال به پایان نرسید براساس ماده 216 آیین‌نامه داخلی دولت برای دخل و خرج کشور در چند ماه اول سال باید لایحه چند دوازدهم تقدیم نهاد قانونگذاری کند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی افزود: آوردن عبارت اجازه دریافت و پرداخت به دولت در دو ماه نخست سال آینده یک نوع دور زدن قانون تلقی می‌شود که این دلسوزی مجلس غیرواقع‌بینانه و نادرست است.

وی ادامه داد: دولت برای دخل و خرج و هزینه و درآمد کشور باید لایحه‌ای بدهد که سقف و کف ردیف‌ها در آن مشخص باشد. اما در طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت دولت در دو ماه اول سال، عملا دستگاه‌های اجرایی اجازه پیدا می‌کنند تا برخی تبصره‌ها و بندهای لایحه بودجه را عمل نکند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در دو ماه فروردین و اردیبهشت استقلال مجلس را زیر سوال می‌برد؛ چرا که دولت باید براساس احاطه‌ای که بر امور اجرایی کشور داشت لایحه چند دوازدهم به نهاد قانونگذاری تقدیم می‌کرد.

عضو فراکسیون خط امام مجلس یادآور شد: سال‌های گذشته نیز دولت در تقدیم لایحه بودجه سنواتی به مجلس تاخیر داشت اما دلسوزی مجلس تاخیرهای دولت را جبران کرد. از این رو اگر دولت می‌خواهد خسارتی به کشور وارد نشود باید درباره هزینه و درآمد کشور در دو ماه نخست سال آینده خود لایحه چند دوازدهم به مجلس تقدیم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet