هدر موبایل
1390/12/16 10:32:45
سرویس صحن
/طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در دو ماه اول سال91/

مخالف: این طرح وجاهت قانونی ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مخالفت با طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در دو ماه اول سال گفت: بیان چنین طرح‌هایی وجاهت قانونی ندارد زیرا هیچ سازوکاری برای تنبیه یا مجازات کسانی که لایحه بودجه را تعمدا با تاخیر به مجلس ارائه کردند وجود ندارد.
مخالف: این طرح وجاهت قانونی ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مخالفت با طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در دو ماه اول سال گفت: بیان چنین طرح‌هایی وجاهت قانونی ندارد زیرا هیچ سازوکاری برای تنبیه یا مجازات کسانی که لایحه بودجه را تعمدا با تاخیر به مجلس ارائه کردند وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6149.jpg مخالف:,این,طرح,وجاهت,قانونی,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نورالله حیدری دستنایی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 16 اسفندماه) در مخالفت با طرح دو فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در دو ماه اول سال تصریح کرد: بدیهی است که چنین موضوعی فوریت دارد اما سازوکاری که طراحان برای این موضوع اتخاذ کرده‌اند سازوکار مناسبی نیست زیرا تاکید مکرری است بر بدعت‌هایی که متاسفانه دولت کنونی به آن عادت کرده است.

نماینده مردم اردل، کیار و فارسان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته بعدی که در رابطه با این طرح باید به آن توجه کرد این است که طراحان محترم در کنار این موضوع فکر و پیشنهادی را برای تنبیه و مجازات کسانی که تعمدا در ارائه لایحه بودجه تعلل می کنند، بی‌اندیشند

وی افزود: همچنین در سطر دوم مقدمه توجیهی این طرح عبارتی آمده است که «عدم امکان رسیدگی به لایحه بودجه در فرصت باقی‌مانده مجلس شورای اسلامی» این عبارت بیان می‌کند که مجلس فعلی نمی‌تواند لایحه بودجه سال 91 را بررسی کند در حالی که در نیت طراحان چنین موضوعی مطرح نیست اما طرح چنین مساله‌ای را بیان می‌کند.

حیدری دستنایی تاکید کرد: بیان چنین طرح‌هایی وجاهت قانونی ندارد زیرا هیچ سازوکاری برای تنبیه یا مجازات کسانی که لایحه بودجه را تعمدا با تاخیر به مجلس ارائه کردند وجود ندارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بیان کرد: مردم مدام از ما می‌پرسند چرا دولت  چنین رویکردی را نسبت به سند مهم کشور دارند و چرا به هر دلیلی نتوانسته بودجه را سر زمان قانونی ارائه کند و حالا چرا به دنبال راهکار قانونی نیست یا چرا مجلس را مجبور می‌کند دست به چنین اقداماتی بزند؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: حقیقتا مجلس هشتم نشان داده که در بسیاری از موارد منافع مردم جلوتر و پیشتازتر از دولت حرکت کرده است و اگر دولت اقدام قانونی در این ارتباط انجام داده بود نمایندگان مجلس چنین طرحی را ارائه نمی‌کردند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet