هدر اصلی
1390/12/16 11:45:49
سرویس فرهنگی
سیدعلی حسینی:

باید واردات زیورآلات از کشورهای دیگر ممنوع شود

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم گفت: برای حمایت از تولیدات داخلی باید واردات زیورآلات ممنوع شود.
باید واردات زیورآلات از کشورهای دیگر ممنوع شود یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم گفت: برای حمایت از تولیدات داخلی باید واردات زیورآلات ممنوع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5463.jpg باید,واردات,زیورآلات,از,کشورهای,دیگر,ممنوع,شود Icana

سیدعلی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با‌‌‌ انتقاد از واردات زیورآلات و صنایع دستی از کشورهای آسیا شرقی، ادامه داد: زیورآلات و صنایع دستی اهمیت حیاتی برای کشورمان ندارد که از کشورهای دیگرآنها را وارد کنیم؛ صنایع دستی ما فاخر است؛ توانمندی کشور ما در زمینه صنایع دستی از این کشورها کمترنیست که آن را به‌علت واردات نابود کنیم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، حمایت از صنایع دستی کشور را ضروری خواند و افزود: صنایع دستی ما به‌علت واردات از کشورهای دیگر آسیب دیده است و اگر این رویه ادامه پیدا کند، این صنایع نابود می‌شوند؛ اگر صنایع دستی خودمان را حمایت کنیم حتی می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم کالایی را وارد کنیم، باید کالایی باشد که به آن نیاز داریم نه اجناسی که خودمان به راحتی و حتی با کیفیت بهترمی‌توانیم، تولید کنیم.

حسینی درباره راهکارهای مختلف برای حمایت از صنایع دستی، یادآور شد: کشورهایی مانند چین با راهکارهایی مختلفی مانند تبلیغات یا افزایش تعرفه‌ها توانسته‌اند صنایع دستی خود را حمایت کنند و از صادرات آنها نیز درآمد خوبی داشته باشند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تأکید بر این‌که افزایش تعرفه برای حمایت از صنایع دستی کشورمان کافی نیست، گفت: برای حمایت از صنایع دستی افزایش تعرفه مؤثر نیست، بلکه باید واردات این صنایع از کشورهای دیگر را ممنوع کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet