هدر اصلی
1390/12/17 14:01:36
سرویس اجتماعی
مهرداد بائوج لاهوتی:

تصویب ماده اشتغال زنان و مردان به اختلافات خانواده‌ها دامن می‌زند

عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم یکی از مخالفان ماده الحاقی ۲ لایحه حمایت از خانواده است و به تصویب رساندن ماده مربوط به اشتغال زنان و مردان را باعث تشدید اختلافات در کانون خانواده ارزیابی می‌کند.
تصویب ماده اشتغال زنان و مردان به اختلافات خانواده‌ها دامن می‌زند عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم یکی از مخالفان ماده الحاقی ۲ لایحه حمایت از خانواده است و به تصویب رساندن ماده مربوط به اشتغال زنان و مردان را باعث تشدید اختلافات در کانون خانواده ارزیابی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3058.jpg تصویب,ماده,اشتغال,زنان,و,مردان,به,اختلافات,خانواده‌ها,دامن,می‌زند Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره ماده الحاقی 2 لایحه حمایت از خانواده، گفت: ماده الحاقی 2 این لایحه مربوط به اشتغال زنان و مردان است که تصویب آن از سوی مجلس ضربه سنگینی را به کانون خانواده وارد می‌کند.  

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی که یکی از مخالفان به تصویب رسیدن این ماده است،‌ افزود: با تصویب این ماده الحاقی، زن و یا مرد حق اظهار نظر درباره شغل همسر خود را خواهد داشت و در صورت مخالفت با آن، می‌تواند به دادگاه شکایت کرده و خواهان تغییر شغل همسر شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در جامعه کنونی به دنبال فراهم کردن بستری برای گسترش حضور اجتماعی زنان هستیم با تصویب این ماده، تنها باعث محدود شدن فعالیت این قشر از جامعه خواهیم شد.

بائوج لاهوتی گفت: همچنین زمانی که زن و مرد اختیار دخالت در شغل یکدیگر را به شکل قانونی داشته باشند، باعث افزایش بروز اختلافات و درگیری‌‌ها بین افراد خانواده می‌شود که این امر با فرهنگ اصیل خانواده‌های ایرانی تناسب ندارد.

به گفته این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، شکایت علیه شغل یکی از زوجین، مسأله‌ای است که افزون بر همخوانی نداشتن با میزان اشتغال در جامعه کنونی، باعث بروز اختلاف و درگیری و حتی برخی اوقات جدایی می‌شود.

ماده مربوط به اشتغال زنان و مردان پس از بررسی در جلسه علنی روز گذشته مجلس، رأی نیاورد و برای بررسی بیشتر مجددا به کمییسون مربوطه ارجاع شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره شرایط ازدواج موقت و مجدد در لایحه حمایت از خانواده گفت: تنها در سه مورد باردار شدن زوجه، توافق طرفین و شرایط ضمن عقد، ثبت ازدواج موقت اجباری است و در غیر این موارد، آنها مجاز هستند که بدون ثبت رسمی به زندگی خود ادامه دهند.

بائوج لاهوتی ادامه داد: تصویب ماده 22 لایحه حمایت از خانواده که این شرایط را در برمی‌گیرد، روز گذشته در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و در نهایت تکلیف این ماده روشن و از ابهام خارج شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم تصریح کرد: همچنین مجلس برای تحکیم خانواده با حذف ماده 23 از لایحه حمایت از خانواده موافقت کرد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet