هدر اصلی
1390/12/16 11:58:02
سرویس صحن
/طرح یک فوریتی صلاحیت دادگستری برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت‌های خارجی/

مخالف: باید از ظرفیت بین‌المللی در این باره استفاده کنیم

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح یک فوریتی اصلاح قانون صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت‌های خارجی هیچ موضوع قابل بررسی نسبت به طرح قدیمی سال ۷۸ و ۷۹ ندارد و بررسی آن بیهوده است.
مخالف: باید از ظرفیت بین‌المللی در این باره استفاده کنیم نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح یک فوریتی اصلاح قانون صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت‌های خارجی هیچ موضوع قابل بررسی نسبت به طرح قدیمی سال 78 و 79 ندارد و بررسی آن بیهوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/299.jpg مخالف:,,باید,از,ظرفیت,بین‌المللی,در,این,باره,استفاده,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 16 اسفند) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح یک فوریتی اصلاح قانون صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت‌های خارجی افزود: در قوانین سال 78 و 79 قانون کامل‌تری در این خصوص وجود دارد بنابراین امیدوار بودیم طراح محترم این طرح مسائل قوی‌تری را جهت روشن شدن اذهان نمایندگان تقدیم می‌کرد.

نماینده مردم ساری در مجلس هشتم یادآور شد: جای تعجب است که چرا طراح محترم به از بین بردن قوانین سال 78 و 79  در مجلس پرداخته است، چرا که کلیات قوانین گذشته موجود است و جهت جلوگیری از نقض مقررات و قوانین بین‌المللی درخصوص افراد حقیقی و حقوقی برای اقداماتی که باعث مصونیت قضایی می‌شود را نقض می‌کند به خوبی روشن است البته سوال بنده از مخبر یا موافق بعدی این است که آیا قانون در این خصوص وجود ندارد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: همانطور که می دانید قوانین به اندازه کافی در این خصوص وجود دارد و نیازی به افزایش صلاحیت دادگاه‌ها نیست ما مشکل اجرا داریم و آنچه ایران در کنوانسیون سال 2004 میلادی سازمان ملل متحد متعهد شد درخصوص مصونیت قضایی، اموال دولتی و مصونیت قضایی دولتی است بنابراین باید از ظرفیت بین‌المللی در این باره استفاده کنیم.

یوسف‌نژاد تاکید کرد: از آنجایی این طرح هیچ موضوع جدیدی به موضوعات گذشته اضافه نمی‌کند از همکاران خواستارم به این طرح رای مثبت ندهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet