هدر موبایل
1390/12/16 13:32:14
سرویس صحن
جلالی در تذکر شفاهی:

هیئت رئیسه باید وحدت رویه داشته باشد تا شائبه سیاسی در ذهن‌ها خطور نکند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم از نطق یکی از نمایندگان انتقاد کرد و در تذکری به استناد ماده ۷۷ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در نطق این نماینده به فرماندهی استان شاهرود توهین شد.
هیئت رئیسه باید وحدت رویه داشته باشد تا شائبه سیاسی در ذهن‌ها خطور نکند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم از نطق یکی از نمایندگان انتقاد کرد و در تذکری به استناد ماده 77 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در نطق این نماینده به فرماندهی استان شاهرود توهین شد. https://cdn.icana.ir/d/019/11140.jpg هیئت,رئیسه,باید,وحدت,رویه,داشته,باشد,تا,شائبه,سیاسی,در,ذهن‌ها,خطور,نکند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 اسفندماه) با تشکر از حضور مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد ماده 77 گفت: من در تاریخ 20/10 نطقی داشتم که پس از نطق من و علی رغم اینکه به کسی توهین نکرده بودم شما اجازه دادید یکی از نمایندگان در مورد نطق من تذکر دهند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز هم همزمان با حمید رسایی من تقاضای ماده 77 را داشتم اما شما به حمید رسایی وقت دادید اما تذکر من را برای آخر وقت موکول کردید به نظر می‌رسد هیأت رئیسه باید یک وحدت رویه داشته باشد تا شائبه سیاسی در ذهن ها خطور نکند.

وی به نطق یکی از نمایندگان در نشست علنی امروز اشاره کرد و گفت: در نطق این نماینده به نوعی تعرضی به فرماندهی شاهرودی سپاه استان داشتند، من این فرد را از دوران دفاع مقدس می‌شناسم برادری بسیار با تقوا، متدین و دوراندیش هستند لذا این توهین به فرماندهی سپاه استان است.

جلالی ادامه داد: از طرف دیگر وقتی ما بحث شاهرودی و سمنانی بودن را مطرح می کنیم دوستان معترض می شوند و می گویند این بحث ها را مطرح نکنید اما تعجب می کنیم که چرا خودشان مدیر و فرمانده ای را که یادگار دوران دفاع مقدس است و به فرماندهی سپاه استان منصوب می شود را اینگونه مورد خطاب قرار می‌دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم اضافه کرد: اگر این ایراد را وارد بدانیم که فرماندهی سپاه استان شاهرودی بوده و در رأی من تأثیرگذار بوده بنابراین من هم می توانم ادعا داشته باشم که چون 90 درصد مسئولان استان ما سمنانی هستند برای تخریب من وقت زیادی را گذاشته اند.

جلالی با بیان اینکه ما این نوع حرف ها را باطل می دانیم و این مردم هستند که نمایندگان خود را انتخاب کرده اند تصریح کرد: مردم نشان دادند به چه چیزی رأی می دهند.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم با بیان اینکه در استان ما هم مردم نشان دادند که به چه چیزی رأی می دهند و به دنبال چه هستند و روی چه افرادی رأی خود را هزینه می کنند اضافه کرد: مردم نشان دادند به چه جریان سیاسی وفادار هستند و به شعارها و اعمال گذشته افراد کاملاً واقف هستند و وقتی بحث ولایت مطرح می شود گذشته افراد را به یاد می آورند.

وی ادامه داد: کسانی که یک زمانی مطرح کردند که دوران ولایت فقیه باید 10 ساله شود و این مطلب در روزنامه های آنها هست باید به این مطلب پاسخ دهند.

سید شهاب الدین صدر در پایان تذکر جلالی گفت: چون ماده 77 بر این موضوع تصریح دارد که صریحاً یا تلویحاً نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود تخلف صورت گرفته بنابراین تذکر شما را وارد نمی دانم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet