هدر اصلی
1390/12/16 13:40:40
سرویس صحن
مطهری در نطق میان دستور:

دولت حضور باشکوه مردم در انتخابات را به منزله عملکرد خوب خود نداند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: مسوولین اجرایی کشور، حضور باشکوه مردم در انتخابات را به منزله عملکرد خوب و مثبت خود تلقی نکنند، چرا که انتقاد زیادی نسبت به مدیریت اقتصادی دولت وجود دارد.
دولت حضور باشکوه مردم در انتخابات را به منزله عملکرد خوب خود نداند نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: مسوولین اجرایی کشور، حضور باشکوه مردم در انتخابات را به منزله عملکرد خوب و مثبت خود تلقی نکنند، چرا که انتقاد زیادی نسبت به مدیریت اقتصادی دولت وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/13510.jpg دولت,حضور,باشکوه,مردم,در,انتخابات,را,به,منزله,عملکرد,خوب,خود,نداند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری در نطق میان دستور خود در روز سه‌شنبه 16 اسفند مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور خوب و پرشور مردم در روز 12 اسفند در انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی افزود: مشارکت خوب مردم ایران در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در شرایط ویژه کشورمان از طرفی نشانه رشد اجتماعی و سیاسی مردمی است که طی 33 سال عمر جمهوری اسلامی به دست آمده و از طرفی پیامی روشن برای آمریکای سلطه‌گر و اشغالگران قدس دارد که با اراده‌ای پولادین برای حفظ انقلاب اسلامی مواجه‌اند و تحریم اقتصادی و تهدید نظامی آب در هاون کوبیدن است و مجبورند برای حل مسائل منطقه خاورمیانه و مسائل جهانی با ایران همکاری داشته باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: البته مسوولین اجرایی کشور مشارکت خوب مردم در انتخابات را به منزله رفتار خوب خود تلقی نکنند چرا که مردم انتقادات زیادی از نحوه عملکرد مدیریت اقتصادی و فرهنگی کشور و برخورد با منتقدان و معترضان دارند ولی همواره برای حفظ اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی وارد میدان می‌شوند تا پیام خود را به غرب زورگو برسانند.

وی خطاب به مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: علی‌رغم اینکه نام اینجانب در هیچ یک از لیست‌های جبهه متحد اصولگرایان و پایداری  نبود و تخریب گسترده و سازمان یافته‌ای علیه بنده انجام شد، مردم رای قابل توجهی به اینجانب دادند و من صمیمانه سپاسگزارم. این امر حاکی از آن است که تفکر و گفتمان صدای ملت که بر همه آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله رعایت حقوق مردم بر حکومت و آزادی بیان تاکید دارد مورد تاکید مردم حوزه انتخابیه تهران قرار دارد.

مطهری با اشاره به یک نمونه از تخریب‌هایی که علیه وی در یکی دو روز قبل از انتخابات صورت گرفته بود افزود: چند پیامک گسترده در حوزه انتخابیه تهران جهت تخریب بنده علیه ولایت فقیه ارسال شد لذا از مقامات امنیتی و اطلاعاتی خواستارم که منشا چند پیامک موزیانه را شناسایی کرده و به مردم معرفی و مجازات کنند.

مطهری تاکید کرد: اینکه مردم فهیم ما همیشه پیامک‌های تخریبی را از پیامک‌های واقعی تشخیص داده و درک می‌کنند و ضمن این که حذف نام بنده از لیست جبهه متحد اصولگرایان در حالی که 7 رای مثبت از 12 رای را کسب کرده بودم و همچنین با پروژه تخریب بنده باز هم رای قابل ملاحظه‌ای به بنده می‌دهند، باید زنگ خطری برای انحصارطلبانی باشد که به جای ایجاد لیستی از نمایندگان اصلح و تشکیل مجلسی کارآمد باشند به دنبال تنظیم لیستی هستند که به موجب آن آقایان الف یا ب رئیس مجلس شورای اسلامی باشد و این یعنی خیانت به مردم و بازی با آرمان‌های انقلاب اسلامی.

وی تاکید کرد: جبهه متحد اصولگرایان باید برای آینده سازوکار درستی طراحی کنند، اینکه چند نفر از اعضای 8+7 کاندیدای انتخابات باشند و ابتدا برای خود رای‌گیری کنند و نام خودشان را در فهرست قرار دهند سپس برای رقبایشان تصمیم‌گیری کنند خلاف عدالت و اصولگرایی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تشکر از محمدخاتمی به دلیل شرکت در انتخابات افزود: از حضور خاتمی در انتخابات و تلاش برای آشتی دادن گروهی که با نظام قهر کرده‌اند تشکر می‌کنم چرا که قهر با نظام معنی ندارد همچنان که انسان با فرزند خود قهر نمی‌کند.

وی تاکید کرد: قهر مصلحان جامعه با نظام یعنی باز شدن فضا برای افراد تندرو و افراطی و رخنه فرصت‌طلبان و افتادن انقلاب به دست نااهلان و به حاشیه رانده شدن انقلابیون اصیل و واقعی همان بلایی که به دست انقلاب مشروطه افتاد و ستارخان‌ها و باقرخان‌ها در گوشه عزلت از دنیا رفتند و عین‌الدوله‌ها وزیر و وکیل شدند.

این نماینده منتقد دولت یادآور شد: اصلاح‌طلبانی که به طور فعال در انتخابات شرکت کردند روشی صحیح‌تر نسبت به کسانی که کمرنگ‌تر شرکت کردند اتخاذ کردند و کسانی که نسبت به حوادث پس از انتخابات 88 از نظام مطالباتی داشتند باید از راه قانونی این اعتراض را اعلام می‌کردند نه از راه خالی کردن میدان رقابت و در جهت خواست دشمن قدم برداشتن.

مطهری با اشاره به طرح سوال از رییس جمهور در یکشنبه یا سه شنبه آینده افزود: از هیأت رئیسه مجلس این پرسش وجود دارد که چرا این مساله در همین هفته که فرصت قانونی است انجام نمی‌شود و به هفته آینده موکول شده است.

وی یادآور شد: چرا روزنامه دولتی ایران نسبت به این حق قانونی ملت جوسازی می‌کند و چرا اینقدر از موضوعی که صرفا یک پرسش و پاسخ و یک گفتگو است و باعث حسن تفاهم بیشتر مجلس و دولت و آگاهی بیشتر مردم می‌شود می‌هراسید؟ لذا از مدیران روزنامه ایران توصیه می‌کنم یک موضوع ساده را به یک مساله جنجالی تبدیل نکنند و اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

وی با تشکر از دولت به خاطر قطع فروش نفت به انگلیس و فرانسه افزود: این اقدام دولت باعث حفظ ارزش و عزت ایران می‌شود که از وی سپاسگزارم.

مطهری همچنین خطاب به رئیس جمهوری گفت: از انتصاب سعید مرتضوی به مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی صرف‌نظر کند، چرا که پرونده وی درباره حادثه تلخ بازداشتگاه کهریزک باز است و تا آنجایی که حکم قضاوت وی به منظور هموار شدن راه رسیدگی به پرونده تعلیق شده است.

وی تاکید کرد: از احمدی‌نژاد می‌خواهم به جای صدور حکم مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی برای سعید مرتضوی با قوه قضائیه همکاری کرده و راه رسیدگی به پرونده وی را هموار کند تا جامعه احساس تبعیض میان مقامات دولتی و مردم عادی دالشته باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود: البته در بازپرسی از معاون اول رئیس جمهور در دفتر وی و نه در دادسرا این احساس برای مردم ایجاد شد.

وی با اشاره به اهمیت بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا افزود: رهبر گرامی انقلاب از همان ابتدا به آن پی بردند و زمانی که بسیاری افراد که در حیرت بودند رهبر انقلاب به آن اشاره کرده و از آن حمایت کردند حتی سقوط دیکتاتور مصر را نیز پیش‌بینی کردند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم اظهار داشت: اکنون خط مقدم مبارزه آمریکا و اسرائیل با ایران به مرزهای خاورمیانه و شمال آفریقا منتقل شده است لذا حمایت ما از این نهضت‌ها یک واجب عقلی است و بیانات آتشین رهبر انقلاب که درباره بیداری اسلامی که در مردم تاثیر بسزایی داشته است انسان را به یاد سخنان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، سلسله جنبان نهضت‌های اسلامی در 150 سال اخیر می‌اندازد و مجلس و دولت در این زمینه مسوولیت بزرگی دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet