هدر اصلی
1390/12/17 10:20:58
سرویس اجتماعی
تجری با اشاره به برگزاری جلسه دوم دادگاه:

دستگاه قضا رسیدگی به جرایم متهمان فساد مالی بزرگ را مقتدرانه ادامه دهد

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه جلسه اول دادگاه پرونده فساد مالی تا حد زیادی با انتظارات مسئولان مطابقت داشت، گفت: انتظار می‌رود قاضی رسیدگی کننده به پرونده فساد مالی، مانند جلسه اول این دادگاه، جلسه دوم را به خوبی و مطابق با انتظارات برگزار کند.
دستگاه قضا رسیدگی به جرایم متهمان فساد مالی بزرگ را مقتدرانه ادامه دهد نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه جلسه اول دادگاه پرونده فساد مالی تا حد زیادی با انتظارات مسئولان مطابقت داشت، گفت: انتظار می‌رود قاضی رسیدگی کننده به پرونده فساد مالی، مانند جلسه اول این دادگاه، جلسه دوم را به خوبی و مطابق با انتظارات برگزار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/16379.jpg دستگاه,قضا,رسیدگی,به,جرایم,متهمان,فساد,مالی,بزرگ,را,مقتدرانه,ادامه,دهد Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری دادگاه فساد مالی اخیر تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیتی که از زمان مطرح شدن این موضوع  تا زمان رسیدگی به آن و برگزاری جلسات دادگاه این تخلف مالی به وجود آمد، تمام رسانه‌ها و افکار عمومی توجه خود را به این موضوع معطوف کردند.

نماینده مردم قصر شیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما علیرغم حساسیت آن در ابعاد گسترده اقتصادی و قضایی، قاضی پرونده و مسئولان رسیدگی ‌کننده به این موضوع، عملکرد خوبی را از خود نشان دادند که قابل تقدیر است.

وی افزود: مسئولان قضایی همانطور که با برگزاری جلسه اول پرونده فساد مالی، عملکرد خوبی را از خود نشان دادند، در جلسه بعدی این دادگاه هم قطعا این روند را ادامه خواهند داد.

تجری یادآور شد: گستردگی ابعاد پرونده فساد مالی به قدری بود که برای این مساله تیم‌های متعدد قضایی تشکیل شد و آنها توانستند با محوریت موضوع روی متهمان این پرونده کار کنند تا متهمان اصلی هرچه سریع‌ترمشخص شوند و در نهایت نیز تلاش آنها در برگزاری دادگاه علنی متهمان فساد مالی به خوبی مشخص بود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با اشاره به نبود «دانه درشت‌ها» در دادگاه برگزار شده؛ گفت: قوه قضاییه و قاضی رسیدگی کننده به این پرونده بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که از پیش تبیین شده و با توجه به اقرار متهمان، آنها را در جلسات دادگاه احضار کرده و بازخواست می‌کند.

وی تاکید کرد: بنابراین نمی‌توان به این موضوع که دانه درشت‌ها در جلسه اول حضور نداشتند، نقدی وارد کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه‌ها در افکار عمومی؛ بیان داشت: جلساتی که برگزار می‌شود همیشه از سه زاویه مردمی، مسئولان و رسانه‌ها مورد نقد و یا تشویق قرار می‌گیرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اضافه کرد: تمامی این انتقاد‌ها و تشویق‌ها باید به شرط دادن زمان و فرصت کافی برای رسیدگی به این پرونده انجام گیرد، در غیر این صورت تمام آنها عجولانه و بدون پیش فرض مناسب بوده و ممکن است چهره آن رسانه و یا حتی مسئول را برای سایر عموم  مخدوش کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet