هدر اصلی
1390/12/17 09:58:28
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا: ضرورت تعامل مثبت دولت و مجلس نهم برای رسیدن به سند چشم‌انداز

رییس جمهور به دور از حواشی به سوالات نمایندگان ملت پاسخ دهد

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نهم باید به دور از افراط و تفریط‌ها به مسائل کلان و راهبردی نظام توجهی ویژه داشته باشد، گفت: برای دستیابی به سند چشم‌انداز نیازمند تعامل و همکاری خوب بین دولت و مجلس نهم هستیم.
رییس جمهور به دور از حواشی به سوالات نمایندگان ملت پاسخ دهد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نهم باید به دور از افراط و تفریط‌ها به مسائل کلان و راهبردی نظام توجهی ویژه داشته باشد، گفت: برای دستیابی به سند چشم‌انداز نیازمند تعامل و همکاری خوب بین دولت و مجلس نهم هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/7768.jpg رییس,جمهور,به,دور,از,حواشی,به,سوالات,نمایندگان,ملت,پاسخ,دهد Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کسب بیش از دو سوم کمیسیون‌های مجلس نهم از سوی نمایندگان گفت: در مجالس گذشته هم معمولا یک سوم نمایندگان مجلس می‌ماندند و تقریبا دوسوم از نمایندگان مجلس تغییر می‌کردند. دلیل این موضوع هم کارکرد نمایندگان و رصد آن از سوی مردم و روحیه اقبال به نیروهای جدید و نقد عملکرد نمایندگان از سوی رقبا در زمان انتخابات می‌باشد و این درصد ریزش طبیعی است و ما همیشه با تغییر مجالس مختلف شاهد آن بودیم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس هشتم برخی تحلیل‌ها مبنی بر این که مقابله با دولت به علت ریزش مجلس هشتمی‌ها در انتخابات اخیر بوده است را رد کرد و گفت: البته در یک نگاه کلی مردم به افراط و تفریط‌هایی که از سوی هر دو طرف چه حامیان دولت و چه مقابل دولت صورت می‌گیرد نگاه خوشی نشان نمی‌دهند.

حامیان داغ و افراطی دولت هم ریزش‌هایی داشته‌اند

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از هر دو طرف حتی از سوی حامیان محکم دولت در مجلس هشتم ریزش‌هایی داشتیم این نشان می‌دهد تنها منتقدین دولت نبودند که نتوانستند برای مجلس بعدی رای بیاورند بلکه ازحامیان داغ و افراطی دولت هم ریزش‌هایی داشته ایم.  

وی با تاکید بر این که مردم به عملکردهای نمایندگان توجه ویژه‌ای دارند تصریح کرد: دلیل ریزش دو سوم نمایندگان مجلس در این انتخابات، نمی‌تواند همسو نبودن با دولت و یا انتقاد کردن از دولت  باشد بلکه خواست مردم این است که افراد توانمندی در مجلس باشند که کارکردهای قابل قبولی داشته باشند و به دور از افراط و تفریط‌ها مشکلات جامعه را پیگیری نمایند به این جهت این موضوع، مطالبات مردم را از مجلس بیشتر می‌کند.

مجلس نهم  ازهر گونه درگیری و حاشیه‌پردازی دوری کند

سبحانی‌نیا با بیان اینکه اهتمام مجلس نهم باید بر کار و تلاش بیشتر و دوری از هر گونه درگیری و حاشیه‌پردازی باشد ادامه داد: مجلس نهم باید با پرهیز از افراط و تفریط‌ها به مسائل کلان و راهبردی نظام توجهی ویژه داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیتی ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر افزایش تعامل دولت با مجلس نهم تاکید کرد و گفت: وجود آرامش نیاز کشور است برای دستیابی به سند چشم‌انداز نیازمند تعامل و همکاری خوب بین دولت و مجلس نهم هستیم. ما امیدواریم فضای مجلس نهم فضای خوبی برای کار بیشتر باشد.

رییس جمهور به دور از حواشی به سوالات پاسخ دهد

وی درباره طرح سوال از رئیس جمهور که از سوی جمعی از نمایندگان مجلس هشتم مطرح شده است، نیز گفت: خواست امضاکنندگان سوال از رئیس جمهور این است که رئیس جمهور به مجلس بیاید و پاسخگوی نمایندگان باشد. طبق قانون رئیس جمهور یک ماه از زمان اعلام وصول طرح سوال فرصت دارد تا در صحن علنی مجلس حاضر شده و پاسخگوی سوالات نمایندگان ملت باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر این که طرح سوال از رئیس جمهور 18 بهمن اعلام وصول شده و تا 18 اسفندماه زمان یک ماهه رئیس جمهور به پایان می‌رسد، تصریح کرد: مجلس در اولین جلسه خود در هفته آینده این موضوع را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

سبحانی‌نیا با بیان این که طبق روال قانونی سوال کنندگان سوال خود را مطرح می‌کنند و رئیس جمهور نیز در چارچوب قانون به اصل پاسخ‌ها خواهد پرداخت، گفت: روال این است که به دور از هر نوع حواشی قانون رعایت شود و هم سوال کنندگان و هم رئیس جمهور تنها به سوالات بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet