شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/06/02 13:17:00
سرویس سیاسی

حداد عادل :حوزه منشا انقلاب اسلامی است

رییس مجلس شورای اسلامی روز جمعه در مراسم افتتاح مرکز پاسخ گویی به سووالات دینی در قم ، حوزه را منشا انقلاب اسلامی خواند و تشکیل این مرکز را یک عیدی در آستانه نیمه شعبان دانست .

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "دکتر غلامعلی حدادعادل" ،  تحول در حوزه علمیه را گامی بزرگ برشمرد و تصریح کرد : با وجودی که حوزه بستر طبیعی پیدایش انقلاب بوده ، این معلول بر علت خود تاثیر گذاشته است .

وی در ادامه افزود: اگر تحول موجب انقطاع سنت ها شود، متوقف می ماند ولی حوزه توانسته است به دور از انقطاع سنت به فعالیت خود ادامه دهد وپیشرفت های نرم افزاری و سخت افزاری چشمگیری داشته باشد .

وی همچنین تصریح کرد که امام راحل بیشتر از هرکس دیگری حوزه را می شناختند به طوری که زمانی که حضرت امام حرکت انقلاب را آعاز کردند، کمتر کسی می توانست حدس بزند که چه اتفاقی خواهد افتاد .

وی در ادامه سخنان خود گفت : امروز به هر گوشه ای که می روی می بینی تحول در مقیاس وسیع صورت گرفته است و دستگاه تکنولوژی در راه سرعت بخشیندن به آرمان های بزرگان این حوزه از جمله امام راحل مطهری و فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی موثر بوده است .

حداد عادل همچنین درخصوص سووال و پرسش را  یکی از تعلیمات دینی دانست و گفت : بشر خاکی نسبت به مسایل همواره سووال داشته است .

وی تاکید کرد با بیداری اسلامی که در جهان جریان دارد ، تمام تیرها به سمت آن نشانه رفته اند تا این راه را سد نمایند و سرمایه گذاری کلانی هم با استفاده از تکنولوژی جدید مانند اینترنت صورت گرفته است تا فساد را به جامعه اسلامی سرریز کند و یکی از حرکت های مثبت و موثر این مرکز می تواند مقابله با دسمنان باشد .

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت : تمام مسلمانان چشمشان به ایران و حوزه علمیه قم دوخته شده است و بنده توصیه می کنم این مرکز خود شبه شناسی کند و منتظر نباشد تا سووال مطرح شود و در واقع علاج واقعه را قبل وقوع باید کرد .

حداد عادل در پایان با اشاره به تفاوت ظرفیت های افراد گفت : به مسولان این مرکز توصیه می کنم هرسخنی راستی را نباید به هرکسی گفت چرا که هرکسی مستعد فهم هرمطلبی نیست و باید فرد مقدماتی در ذهن داشته باشد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet