هدر اصلی
1390/12/17 10:27:34
سرویس صحن
با نظر نمایندگان؛

طرح قانون وزارت نفت به "طرح قانونی وظایف و اختیارات وزارت نفت" تغییر کرد

مجلس مصوب کرد که وزارت نفت به نمایندگی از طرف حکومت اسلامی بر منابع و ذخایر نفت و گاز اعمال حق حاکمیت و مالکیت عمومی می نماید.
طرح قانون وزارت نفت به "طرح قانونی وظایف و اختیارات وزارت نفت" تغییر کرد مجلس مصوب کرد که وزارت نفت به نمایندگی از طرف حکومت اسلامی بر منابع و ذخایر نفت و گاز اعمال حق حاکمیت و مالکیت عمومی می نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/7870.jpg طرح,قانون,وزارت,نفت,به,"طرح,قانونی,وظایف,و,اختیارات,وزارت,نفت",تغییر,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 اسفند) مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی وظایف و اختیارات قانونی وزارت نفت را در دستور قرار دادند و مواد 1 و 2 این طرح را به تصویب رساندند.

براساس ماده یک این طرح وزارت نفت به‌منظور تحقق سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش نفت و گاز، سیاست‌گذاری، راهبری، برنامه‌ریزی و نظارت بر کلیه عملیات بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشی تشکیل شده است و به نمایندگی از طرف حکومت اسلامی بر منابع و ذخایر نفت و گاز اعمال حق حاکمیت و مالکیت عمومی می‌نماید.

همچنین نمایندگان در ماده دوم این طرح تصویب کردند که اصطلاحات و تعاریف مندرج در ماده (1) قانون اصلاح قانون نفت مصوب 23/3/1390 در این قانون معتبر است.

گفتنی است به پیشنهاد مهدی مفتح نماینده مردم رزن نام این طرح از "طرف وزارت نفت" به طرح "وظایف و اختیارات قانونی وزارت نفت" تغییر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet