هدر اصلی
1390/12/19 11:59:00
سرویس سیاسی
تجری:

تنقیح قوانین باید سرلوحه کاری مجلس نهم قرار گیرد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تشریح اولویت‌های کاری نهاد قانون‌گذاری در دوره آینده، گفت: تنقیح قوانین باید سرلوحه کاری مجلس نهم قرار گیرد.
تنقیح قوانین باید سرلوحه کاری مجلس نهم قرار گیرد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تشریح اولویت‌های کاری نهاد قانون‌گذاری در دوره آینده، گفت: تنقیح قوانین باید سرلوحه کاری مجلس نهم قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/13883.jpg تنقیح,قوانین,باید,سرلوحه,کاری,مجلس,نهم,قرار,گیرد Icana

فرهاد تجری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اولویت‌های کاری نهاد قانون‌گذاری در دوره نهم، گفت: مجلس هشتم گام‌های بلندی در جهت اصلاح و کارآمد کردن آیین نامه داخلی قوه مقننه برداشت اما چابک‌تر کردن امور مربوط به قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون، نیازمند تغییر در برخی مواد آیین نامه داخلی مجلس است.
نماینده مردم قصرشیرین، گیلان‌غرب، سرپل ذهاب، گوا ور، سومار، نفت شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی، تنقیح قوانین را مهم‌ترین اولویت کاری نهاد قانون‌گذاری در دوره نهم اعلام کرد و افزود: این مسئله در کارآمد‌تر کردن بُعد نظارتی مجلس بسیار موثر است، بر همین اساس نمایندگان در دوره آینده باید به تنقیح قوانین توجه بیشتری کنند.
وی با اوج گیری موج بیداری اسلامی و اوضاع حساس بین‌المللی، افزود: مجلس نهم باید در امر نظارت با هوشمندی شرایط داخلی را متناسب با معادلات جهانی رصد کند تا ضمن رعایت حریم قانون از سوی دولتمردان، منافع و مصالح کشور بدون تنش و درگیری تأمین شود.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری تصویب قوانین مادر همچون امور گمرکی، برنامه پنجم توسعه، هدفمندی یارانه‌ها و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس هشتم، تصریح کرد: انتظار می‌رود مجلس آینده نیز با همین رویکرد در تدوین قوانین اساسی و زیر بنایی کشور اقدام کند.
وی درباره لزوم اتخاذ رویه اعتدالی از سوی نمایندگان مجلس نهم، ادامه داد: مردم از مسئولان قوای سه گانه کشور رفتارهای متعادل، مستدل، منطقی و وزین انتظار دارند، بنابراین پاسخ به مطالبه عمومی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و این با دوری نهادهای حاکمیتی از اقدامات تبلیغی، شانتاژی، تخریبی و ظاهری محقق خواهد شد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، رفتارهای احساسی مسئولان درباره بعضی مسائل را مضر به حال کشور و نظام خواند و تأکید کرد: برخی نمایندگان مجلس هشتم با تأثیر پذیری از وقایع مختلف سیاسی موجب شدند تا نهاد قانون‌گذاری در پاره‌ای از مواقع، از جایگاه اقتدار و قانونی خود فاصله بگیرد و احساسی با مسائل برخورد کند.
نهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز هفتم خرداد سال ۹۱ آغاز به کار می‌کند. /
پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet