هدر اصلی
1390/12/17 17:01:00
سرویس اجتماعی
عزت‌الله یوسفیان ملا ضمن تشریح تشکیل شورای عالی فضای مجازی:

حکم رهبری، حکم آماده‌باش برای مسئولان است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم حکم ایشان را برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی، حکم آماده‌باش برای مسئولان اعلام کرد.
حکم رهبری، حکم آماده‌باش برای مسئولان است عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم حکم ایشان را برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی، حکم آماده‌باش برای مسئولان اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/67.jpg حکم,رهبری،,حکم,آماده‌باش,برای,مسئولان,است Icana

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: خلأ توجه نسبت به اهمیت فضای مجازی به شدت احساس می‌شد تا جایی که با توجه به اهمیت و حساسیت آن، مقام معظم رهبری برای رسیدگی بیشتر به این موضوع،‌ حکمی برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی صادر کردند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حقیقت تصمیم‌گیری برای این موضوع مهم، به ورود و تصمیم یک مقام مهم کشوری را نیاز داشت که با حکم ایشان، باعث شد تا یک بیدارباش همگانی برای مسئولان صادر اعلام شود.

وی ضمن بیان اینکه فضای مجازی در سال‌های اخیر کاربرد گسترده‌ای را در تمام جوامع داشته، ادامه داد: با روند رو به رشدی از سوی کاربران عمومی شاهد بودیم، ضرورت برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور صیانت از آسیب‌های احتماعلی ناشی از استفاده از این فضا بیش از پیش احساس می‌شد.

یوسفیان ملا یادآور شد: قدرت‌های بزرگ دنیا به سود خود و به ضرر تمام کشورهای جهان سوم در فضای مجازی سیاستگذاری می‌کنند، بنابراین سیاست‌گذاری یک شورای عالی فضای مجازی برای پاسخگویی به سیاست‌های مجازی غرب دارای اهمیت بسیاری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: حکم مقام معظم رهبری برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی به عنوان نخستین تاکتیک جمهوری اسلامی ایران، یک تاکتیک جهشی به شمار می‌رود و باید در راستای آن به حرکت ادامه داد.

به گفته وی، ادامه این حرکت باید از سوی شورای عالی و سیاستگذاری‌های آن نیز اهمیت داشته و نمی‌توان از آن غافل ماند.

یوسفیان ملا افزود: نفس این اقدام به تنهایی می‌تواند از تأثیرگذاری بالایی  برخوردار باشد که با ورود مسئولان و برخورد با متخلفان، تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به شرح وظایف این شورا که در حکم مقام معظم رهبری آورده شده است، گفت: این شورا وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملی فضای مجازی کشور ایجاد نماید تا اشراف کامل و به روز نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم ادامه داد: همچنین تصمیم‌گیری نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه کشور با این موضوع از حیث سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و محتوایی در چارچوب مصوبات شورای عالی و نظارت بر اجرای دقیق تصمیمات در همه سطوح تحقق یابد.

 

شورای عالی فضای مجازی مرکز ملی فضای مجازی را ایجاد کند

رهبر انقلاب اسلامی آثار چشمگیر شبکه جهانی اینترنت در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، لزوم برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور صیانت از آسیب‌های ناشی از آن و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها در جهت ارائه خدمات گسترده و مفید به مردم را از دلایل اصلی ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی برشمردند و تاکید کردند: این شورا وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملی فضای مجازی کشور ایجاد کند.

اعضای حقوقی این شورا عبارتند از: رئیس‌جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.

همچنین اعضای حقیقی: حجج اسلام و آقایان: دکتر حمید شهریاری، دکتر سیدجواد مظلومی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی، دکتر محمد سرافراز و مهندس علیرضا شاه میرزایی می‌باشند که برای مدت سه سال تعیین می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet