هدر اصلی
1390/12/20 13:14:14
سرویس سیاسی
آقایی: چراغ راه دولت مجلس است

نظارت مجلس بر دولت صادقانه است

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توجه دولت به مصوبات مجلس عدم توجه به قانون اساسی است، گفت: دولت باید به این درک برسد که مجلس در مصوبات و نظارت و انتخاب وزرای دولت صادق است و اگر انتقاد، تذکر و حتی استیضاحی پیش آید حاکی از خیراندیشی برای دولت است.
نظارت مجلس بر دولت صادقانه است رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توجه دولت به مصوبات مجلس عدم توجه به قانون اساسی است، گفت: دولت باید به این درک برسد که مجلس در مصوبات و نظارت و انتخاب وزرای دولت صادق است و اگر انتقاد، تذکر و حتی استیضاحی پیش آید حاکی از خیراندیشی برای دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/12914.jpg نظارت,مجلس,بر,دولت,صادقانه,است Icana

علی اکبر آقایی مغانجوقی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از شدت گرفتن بداخلاقی‌های سیاسی در زمان انتخابات گفت: متاسفانه ما قانون یا شیوه نامه‌ای نداریم که بتوانیم از طریق آن جلوی بد اخلاقی‌های انتخاباتی را بگیریم.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: از مجلس انتظار می رود قانون جامعی را تبیین و مصوب کند تا افراد به دوراز اتهامات و برخی دروغ پردازی‌ها و بداخلاقی‌های انتخاباتی در یک فضای سالم رقابت کنند.

اجرای برنامه پنجم توسعه، اولویت مجلس نهم باشد

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یکی از اولویت ها و برنامه‌های مجلس نهم را تمرکز بر اجرای برنامه پنجم عنوان کرد و گفت: خوشبختانه چهار سال مجلس نهم مقارن است با زمان اجرای چهارساله برنامه پنجم؛ اگر مجلس آینده بر این امر تمرکز کرده و دولت را الزام کند در چارچوب آن حرکت کند و از برنامه عقب نماند می توانیم به چشم انداز 20 ساله امیدوار باشیم.

عضو فراکسیون اصول گرایان مجلس هشتم با بیان اینکه اجرای درست این برنامه نه تنها تاثیر ملی و عمرانی خواهد داشت بلکه توانمندی مجلس را در تصویب قوانین کارگشا نشان می دهد، ادامه داد: ما می توانیم در چهار سال آینده این مجلس را به عنوان مجلس کارآمد تعریف کنیم تا بتواند مطابق برنامه حرکت کرده و ضمن پر کردن خلاءها، کمبودهای برنامه‌های گذشته را جبران کند.

وی یکی از اولویت‌های مجلس آینده را نگاه ویژه به تصویب بودجه‌های درست و کارآمد برای پیشبرد برنامه‌های پنج ساله عنوان کرد و گفت: ما هیچ زمانی نتوانستیم بودجه ای را تدوین و مصوب کنیم که محتوای آن مطابق برنامه باشد؛ تاخیر در ارائه بودجه مهمترین ایراد دولت است که همیشه برنامه‌ها را با خلاء مواجه می کند.

آقایی عدم برآورد صحیح از درآمدها و هزینه‌ها را یکی از مشکلات لایحه بودجه سالیانه که از سوی دولت ارایه می شود عنوان کرد و افزود: هزینه‌ها بسیار بالا و پروژه‌ها بسیار پراکنده است اما درآمدها هیچ گاه خود را با پیش بینی‌ها تطبیق نمی دهد، این کسری بودجه از جمله مشکلاتی است که ما را در تحقق برنامه‌های پنج ساله با چالش‌ مواجه می کند و مجلس آینده باید با این نوع نگاه چاره ای برای حل این مشکل بیاندیشد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  یکی دیگر از اولویت‌های مجلس نهم را مدیریت چالش های بین المللی عنوان کرد و تصریح کرد: مجلس نهم چالش های بین المللی را باید به گونه ای مدیریت کند تا جمهوری اسلامی ایران بتواند از ظرفیت های خود و ظرفیت های جدیدی که در دنیا به ‌خصوص تحولاتی که در کشورهای اسلامی بوجود آمده استفاده کند.

 

چراغ راه دولت مجلس است

وی تمکین نکردن دولت به برخی از مصوبات مجلس را یکی از مشکلاتی که باعث تقابل مجلس و دولت شد عنوان کرد وافزود: دولت باید بداند مجلس در راس امور است و چراغ راه دولت  مجلس است بنابراین در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری باید از مصوبات مجلس تبعیت کرده و در مسیر اجرای قوانین حرکت کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توجه دولت به مصوبات مجلس عدم توجه به قانون اساسی است، گفت: امیدوارم دولت به این درک برسد که مجلس در مصوبات و نظارت و انتخاب وزرای دولت صادق است و اگر انتقاد و تذکرات و حتی استیضاحی پیش آید حاکی از خیراندیشی برای دولت است و این موضوع  را به عنوان تقابل مجلس با خود تلقی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet