هدر اصلی
1390/12/20 12:52:05
سرویس سیاسی
ابراهیمی با تاکید بر خواست ملت در دستیابی به انرژی هسته‌ای، تأکید کرد:

سیاست هسته‌ای مجلس نهم، ادامه ساخت نیروگاه‌های جدید

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، مصوبه ساخت ۲۰ نیروگاه هسته‌ای در مجلس هشتم را با هدف تامین مصالح ملت خواند و گفت: سیاست مجلس نهم نیز ادامه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای و ساخت نیروگاه‌های جدید خواهد بود.
سیاست هسته‌ای مجلس نهم، ادامه ساخت نیروگاه‌های جدید نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، مصوبه ساخت 20 نیروگاه هسته‌ای در مجلس هشتم را با هدف تامین مصالح ملت خواند و گفت: سیاست مجلس نهم نیز ادامه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای و ساخت نیروگاه‌های جدید خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg سیاست,هسته‌ای,مجلس,نهم،,ادامه,ساخت,نیروگاه‌های,جدید Icana

حسین ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را خواست و اراده ملت ایران عنوان کرد و گفت: استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای جزء سیاست‌های کلانی است که در مجلس نهم نیز با جدیت پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، گزارش آمانو درباره برنامه هسته‌ای ایران در شورای حکام را متاثر از یکسری اطلاعات غلط خواند و افزود: گروهک‌ تروریستی منافقین، بدخواهان جمهوری اسلامی ایران و همچنین بازرسانی که تاکنون از مراکز هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند، با ارائه گزارش‌های خلاف واقع در تلاشند تا فعالیت‌های هسته‌ای ایران را مبهم نشان دهند که در نهایت چنین جوسازی‌هایی مرجع گزارش‌های ارائه شده از سوی آمانو قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ایران هیچ انحرافی در فعالیت‌های هسته‌ای خود ندارد، ادامه داد: اینکه آقای آمانو در گزارش اخیر خود در شورای حکام، موضوع موافقت نکردن ایران برای بازدید از منطقه پارچین را مطرح کرده، باید گفت که با توجه به شفاف بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، بازدید از این منطقه هم مورد موافقت مسئولان ایران قرار گرفته است.

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس هشتم، با بیان اینکه در فعالیت هسته‌ای ایران هیچ نقطه مبهمی وجود ندارد، تاکید کرد: اگرچه طبق اعتراف مسئولان آژانس ایران هیچ‌گاه از فعالیت هسته‌ای خود انحراف نداشته ولی با این وجود آمادگی دارد زمینه بازدید بازرسان را از مناطقی که از نظر آژانس محل ابهام است فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، تکرار ابهام در فعالیت‌های هسته‌ای ایران از سوی آمانو را ناشی از القائات صهیونیست‌ها خواند و افزود: علاوه بر سیاست ایران‌هراسی که صهیونیست‌ها علیه ایران دنبال می‌کنند، آمریکا نیز با لجاجت، جوسازی و سیاه نمایی در تلاش است تا با به چالش کشیدن فعالیت‌های هسته‌ای موقعیت ایران را در سطح جهان تضعیف کند.

ابراهیمی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: حتی اگر ایران فعالیت هسته‌ای خود را به طور کامل قطع کند باز هم آنها بهانه‌ای برای فشار بر ایران دارند، واقعیت آن است که وجود نظام جمهوری اسلامی ایران برای آنها مشکل ساز بوده زیرا ایران مروج تفکر و اندیشه‌ای نو و متضاد با سیاست‌های استعماری آنها است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: غرب و آمریکا از آنجا که به خوبی می‌دانند گسترش تفکر منبعث از انقلاب اسلامی ایران به بیداری ملت‌ها انجامیده و آنها را محکوم به شکست خواهد کرد، درصدند تا فضا را به نفع خود تغییر دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet