هدر اصلی
1390/12/20 15:56:30
سرویس سیاسی
رحیمی: حواشی، بُعد نظارتی مجلس را از کارآمدی می‌اندازد

نمایندگان مجلس نهم، اعتدال را رویه کار خود کنند

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم، حاشیه سازی و تندروی سیاسی را آفت بزرگ نهاد قانون‌گذاری خواند و گفت:‌ ‌نمایندگان مجلس نهم اعتدال را رویه کار خود قرار دهند و اجازه ندهند برخی حاشیه‌ها بر متن حاکم شود چرا که این شرایط بُعد نظارتی مجلس را از کارآمدی می‌اندازد.
نمایندگان مجلس نهم، اعتدال را رویه کار خود کنند سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم، حاشیه سازی و تندروی سیاسی را آفت بزرگ نهاد قانون‌گذاری خواند و گفت:‌ ‌نمایندگان مجلس نهم اعتدال را رویه کار خود قرار دهند و اجازه ندهند برخی حاشیه‌ها بر متن حاکم شود چرا که این شرایط بُعد نظارتی مجلس را از کارآمدی می‌اندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/13717.jpg نمایندگان,مجلس,نهم،,اعتدال,را,رویه,کار,خود,کنند Icana

امین حسین رحیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اولویت کاری مجلس نهم، گفت: اشتغال مهم‌ترین بحثی است که مردم انتظار دارند نمایندگان در دوره نهم به طور جدی آن را دنبال کنند تا تحولی اساسی در عرصه اقتصاد و معیشت خانوار‌ها ایجاد شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم کاهش نرخ بیکاری در کشور تأکید کرد و افزود: این مسئله جزء وظایف مستقیم نهاد قانون‌گذاری نیست اما مردم هر حوزه انتخابیه، نمایندگان مجلس را پشت و پناه خود می‌دانند و از آن‌ها می‌خواهند تا توجه به موضوعات، دغدغه‌ها و نیازهای آن منطقه را از دستگاه‌های ذی ربط پیگیری کنند.
وی قانون‌گذاری و نظارت را وظایف اصلی نمایندگان مجلس خواند و افزود: بیشترین وقت وکلای مردم در نهاد قانون‌گذاری صرف پیگیری طرح‌های عمرانی مربوط به حوزه انتخابیه می‌شود، بنابراین آن‌ها از رسیدگی به وظایف اصلی خود باز می‌مانند.
رحیمی تصریح کرد: پیشرفت در طرح‌های عمرانی نیاز به تعامل نمایندگان با وزیران مختلف دارد و این امر نقش نظارتی مجلس را بر دستگاه‌های اجرایی کم رنگ می‌کند، برای حل چنین مشکلی قرار بود کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور نهاد قانون‌گذاری طرحی را در صحن علنی مطرح کند که براساس آن شورای عالی هر استان متولی پیگیری مباحث و مسائل به آن استان شود اما طرح یادشده مسکوت ماند.
 

نمایندگان مجلس نهم، اعتدال را رویه کار خود کنند

وی اتخاذ رویه اعتدالی از سوی نمایندگان را لازمه ادای وظیفه نمایندگی خواند و ادامه داد: کسانی به فکر حاشیه سازی هستند که نمی‌خواهند به سئوال‌ها و خواسته‌های مردم پاسخ روشن و شفاف دهند،‌ از این رو با سیاسی کاری اولویت‌های اصلی کشور را از دید افکار‌عمومی پنهان می‌کنند.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، حاشیه سازی و تندروی سیاسی را آفت بزرگ نهاد قانون‌گذاری خواند و هشدار داد : ‌نمایندگان مجلس نهم اعتدال را رویه کار خود قرار دهند و اجازه ندهند برخی حاشیه‌ها بر متن کار حاکم شود چرا که این شرایط بُعد نظارتی مجلس را از کارآمدی می‌اندازد و به برخی مدیران ضعیف فرصت می‌دهد که کارهای فرعی کوچک را به عنوان دستاوردهای بزرگ خود مطرح می‌کنند.
نهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز هفتم خرداد سال ۹۱ آغاز به کار می‌کند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet