هدر اصلی
1390/12/20 14:14:30
سرویس اقتصادی
قربانی در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد:

طلایی در جیب دیگران

نماینده مردم قائنات در مجلس هشتم، با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی در مورد طرح جامع زعفران صورت گرفته اما نتیجه‌ای نداشته، از در نظر گرفتن اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای این طرح در لایحه بودجه ۹۱ خبر داد.
طلایی در جیب دیگران نماینده مردم قائنات در مجلس هشتم، با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی در مورد طرح جامع زعفران صورت گرفته اما نتیجه‌ای نداشته، از در نظر گرفتن اعتبار 200 میلیارد تومانی برای این طرح در لایحه بودجه 91 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/4253.jpg طلایی,در,جیب,دیگران Icana

موسی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه هنوز خبری از طرح جامع زعفران که در ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی تصویب شده است شنیده نمی‌شود، اظهار کرد: ما در این مورد پیگیری‌های زیادی کرده‌ایم که متاسفانه نتیجه‌ای در بر نداشته؛که اگر در بودجه 91 اعتباراتی را برای زعفران در نظر بگیریم، بدون شک کارساز خواهد بود.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم عملیاتی بودن اعتبارات در نظر گرفته شده برای طرح جامع زعفران، افزود: این طرح حدود 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و همین مقدار، می‌تواند روند فعلی زعفران در کشور را متحول ‌کند.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم، ادامه داد: بخش زعفران نیازمند برنامه‌ریزی‌های متعدد باید است که این برنامه ریزی‌ها در ساماندهی این محصول از زمان تولید تا مصرف باید خلاصه شود، در واقع اگر زوایای پنهانو پیدای صنعت زعفران در کشور تبیین شود این مسیر به راحتی طی خواهد شد.

قربانی با توضیح اینکه ما در حال حاضر 200 تن زعفران در سال تولید داریم که این مقدار به راحتی در داخل کشور مصرف می‌شود، گفت: اگر کار تحقیقاتی و پژوهشی مناسب صورت بگیرد به طور قطع سرمایه‌گذاری نیز در این زمینه افزایش خواهد یافت.

وی همچنین یادآور شد: امسال شرایط چندان مناسبی در تولید زعفران نداشتیم؛ اما برخلاف مشکلات اقتصادی در بازار‌های جهانی این محصول همچنان جایگاه خود را در این بازارها حفظ کرده است، فقط ضروری است که  در زمینه فرآوری و صنایع بسته‌بندی این محصول اقدام اساسی صورت گیرد تا بتوانیم جایگاه خود را در بازارهای بین‌المللی حفظ کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet