هدر اصلی
1390/12/20 14:31:00
سرویس اجتماعی
طاهرخانی:

آموزش و پرورش بر دریافت شهریه‌‌های اجباری نظارت داشته باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه عملکرد برخی مدیران مدارس برای دریافت شهریه اجباری به چهره این وزارتخانه خدشه وارد می‌کند، گفت: این اقدام غیرقابل قبول است و باید وزارت آموزش وپرورش بر این مسائل نظارت کافی داشته باشد.
آموزش و پرورش بر دریافت شهریه‌‌های اجباری نظارت داشته باشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه عملکرد برخی مدیران مدارس برای دریافت شهریه اجباری به چهره این وزارتخانه خدشه وارد می‌کند، گفت: این اقدام غیرقابل قبول است و باید وزارت آموزش وپرورش بر این مسائل نظارت کافی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/1482.jpg آموزش,و,پرورش,بر,دریافت,شهریه‌‌های,اجباری,نظارت,داشته,باشد Icana

امیرطاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اخذ شهریه‌های اجباری مدارس در آستانه آغاز سال نو، تصریح کرد: مدت‌هاست موضوع دریافت شهریه یا هزینه‌های اجباری با عناوین مختلف از والدین دانش‌آموزان در مدارس وجود دارد، اقدامی که حتی با تاکید مقامات عالی آموزش و پرورش در هر سال تحصیلی همچنان از سوی برخی از مدیران مدارس تکرار می‌شود.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید با طرح این مسائل زحمات مجموعه آموزش وپرورش را زیر سوال برد. زیرا با وجود بخش‌نامه، جریمه و عزل‌ها هنوز برخی از اقدام به دریافت شهریه می‌کنند.

وی درباره ابلاغ بخش‌نامه به کل مدارس کشور و ممنوع کردن دریافت هرنوع شهریه اجباری، افزود: اقدام برخی مدارس برای دریافت وجه اجباری از دانش آموزان غیرقابل قبول است و باید وزارت آموزش وپروش بر این مسائل نظارت کافی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: در همین ارتباط، آموزش و پرورش شهر تهران سال گذشته سامانه 1820 را برای ارتباط بین دانش آموزان، معلمان و والدین دانش آموزان با مسئولان آموزش و پرورش راه‌اندازی کرد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس بیان داشت: یکی از کارکردهای این سامانه معرفی مدیران متخلفی است که وجه نقد از دانش آموزان دریافت کرده‌اند؛ به عبارت دیگر والدین دانش آموزان طی تماس با این سامانه شکایات خود را با ذکر جزئیات مدرسه عنوان و مسئولان رسیدگی به شکایات مردمی آن را عنوان می‌کنند.

طاهرخانی گفت: اگر به این شکایات و درخواست‌ها توجه شود دیگر هیچ مدیر مدرسه‌ای اقدام به دریافت و یا اخذ عیدی از دانش‌آموزان نخواهد کرد.

عضو کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر قرار است وجهی از دانش‌آموزان دریافت شود، باید به‌طور اختیاری و غیرمستقیم باشد و همچنین این وجه توسط والدین دانش‌آموزان پرداخت شود.

پیش از این حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، درباره اخذ عیدی از دانش‌آموزان در مدارس، گفته بود: بعید می‌دانم، چنین چیزی وجود داشته باشد و اگر هم استثنائا موردی باشد، چندان مقبول نیست./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet