هدر اصلی
1390/12/20 13:04:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با معاون رئیس‌جمهوری عراق:

ظرفیت‌های اقتصادی ایران، بستر پیشرفت عراق است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با معاون رئیس‌جمهوری عراق، بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه، پیشرفت و تحکیم آرامش در عراق تأکید کرد و گفت: امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی و فناوری ایران بستر مهمی برای جهش عراق به سمت پیشرفت و آبادانی است.
ظرفیت‌های اقتصادی ایران، بستر پیشرفت عراق است رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با معاون رئیس‌جمهوری عراق، بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه، پیشرفت و تحکیم آرامش در عراق تأکید کرد و گفت: امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی و فناوری ایران بستر مهمی برای جهش عراق به سمت پیشرفت و آبادانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/16954.jpg ظرفیت‌های,اقتصادی,ایران،,بستر,پیشرفت,عراق,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،علی لاریجانی صبح امروز (شنبه 20 اسفند ) در دیدار با معاون رئیس جمهوری عراق، با اشاره به ادامه حمایت همه‌جانبه کشورمان از دولت و ملت عراق برای حل مشکلات این کشور در حوزه‌های گوناگون، حل برخی مشکلات بانکی و اداری را به منظور تسهیل در روند ارتباطات میان دو کشور حایز اهمیت دانست.  

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از خروج اشغالگران از خاک عراق آن را دستاورد بسیار بزرگی برای رهبران و مردم عراق دانست. 

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: این شرایط فرصت بزرگی برای نقش‌آفرینی مؤثر عراق در صحنه تحولات منطقه و جهان به وجود آورده است که جمهوری اسلامی ایران از آن استقبال می کند. 

لاریجانی،  شکست حضور نظامی قدرت‌های بین‌المللی در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر خواند و یادآورشد: قدرت‌های استکباری نمی‌توانند در مقابل خواست و اراده ملت‌ها برای استقلال و سربلندی ایستادگی کنند. 

نماینده مردم قم درمجلس هشتم، همچنین با اشاره به تحولات منطقه و انقلاب‌های مردمی در کشورهای اسلامی گفت: این حرکت‌ها آینده بسیار درخشان و امیدوارکننده‌ای برای ملت‌های منطقه نوید می دهد. 

بنا براین گزارش، خضیر الخزاعی معاون رئیس جمهور عراق نیز دراین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان مذاکرات خود را با مقامات ایرانی بسیار سازنده و مفید خواند و گفت: با اجرای توافقات انجام گرفته در این سفر، بسیاری از موانع توسعه مناسبات میان دو کشور برطرف خواهد شد. 

وی، با بیان اینکه دولت عراق تاکنون دستاوردهای فراوانی برای حل مشکلات و پیشرفت اقتصادی این کشور داشته اما هنوز با چالش‌های بسیاری نیز مواجه است، افزود: دولت و ملت عراق برای رفع مشکلات و مقابله با چالش‌ها به کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند. 

حضیر الخزاعی تصریح کرد: ایران و عراق در یک سنگر قرار دارند. 

وی همچنین با استقبال از حضور شرکت‌های اقتصادی ـ‌ صنعتی ایران در عراق، گفت: دستاوردهای اقتصادی ـ فناوری ایران پیشتوانه بزرگی برای توسعه عراق خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet