هدر موبایل
1390/12/22 08:16:00
سرویس اجتماعی
مسعودی ریحان:

گزارشی مبنی بر دریافت عیدی اجباری در مدارس ارائه نشده است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان اینکه برخی از والدین بدون ارائه‌ نامه و با اختیار خودشان در آستانه سال نو به مدارس کمک می‌کنند، گفت: تاکنون گزارش مستندی در این ارتباط به این کمیسیون ارائه نشده است.
گزارشی مبنی بر دریافت عیدی اجباری در مدارس ارائه نشده است نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان اینکه برخی از والدین بدون ارائه‌ نامه و با اختیار خودشان در آستانه سال نو به مدارس کمک می‌کنند، گفت: تاکنون گزارش مستندی در این ارتباط به این کمیسیون ارائه نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/15457.jpg گزارشی,مبنی,بر,دریافت,عیدی,اجباری,در,مدارس,ارائه,نشده,است Icana

غلامحسین مسعودی ریحان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اخذ عیدی  اجباری در مدارس در آستانه آغاز سال نو، تصریح کرد: تاکنون گزارش مستندی در این ارتباط به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه نشده است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از والدین بدون ارائه ‌نامه و با اختیار خودشان به مدارس کمک می‌کنند، ادامه داد: قطعا مدیران مدارس این کمک‌ها را برای خودشان نمی‌خواهند، حتما مشکلاتی در مدرسه وجود دارد که مجبور می‌شوند از والدین کمک مالی بخواهند.

وی افزود: قطعا کمک‌مالی و غیر مالی به مدارس، در تحصیل دانش‌آموزان موثر خواهد بود و باید در جهتی گام برداشت تا مفهوم کمک به مدرسه فرهنگ‌سازی شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با اشاره به اینکه برخی مدارس نیاز به تعمیر و بازسازی دارند، بیان کرد: تمامی کمک‌های دریافتی از والدین دانش‌آموزان به دریافت وجه نقد منتهی نمی‌شود زیرا در برخی اوقات مدارس به برخی از لوازم نیاز دارد و سرانه‌ای که برای مدارس واریز می‌شود کفاف همه این موضوعات را نمی‌دهد.

مسعودی ریحان گفت: کمک اختیاری والدین به مدارس قطعا باعث ارائه آموزش‌های با کیفیت‌تر و موثرتری به دانش‌آموزان خواهد شد و باید به این سمت حرکت کرد که مفهوم کمک به مدرسه، در بین مردم فرهنگ‌سازی شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بیان داشت: اگر باور داریم که مدرسه خانه دوم دانش‌آموزان است، باید بدانیم که این خانه نیاز به توجه دارد و این توجه فقط معطوف مسئولان آموزش و پرورش نیست بلکه والدین هم به اندازه خود سهیم هستند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات اضافه کرد: در عین حال نباید نیاز به دریافت کمک در مدارس، منجر به این شود که وجه اجباری از اولیا دانش‌آموزان به عناوین مختلف از جمله اخذ عیدی گرفته شود.

پیش از این حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، درباره اخذ عیدی از دانش‌آموزان در مدارس، گفته بود: بعید می‌دانم، چنین چیزی وجود داشته باشد و اگر هم استثنائا موردی باشد، چندان مقبول نیست./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet