هدر اصلی
1390/12/21 10:18:00
سرویس اجتماعی
نوروزی تأکید کرد:

برخورد با عاملان تولیدکننده مواد محترقه از اولویت‌های نیروی انتظامی باشد

دبیر دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس هشتم با اشاره به نحوه برخورد با افرادی که سبب برهم زدن نظم جامعه می‌شوند، تأکید کرد: باید برخورد با عاملان اصلی تولیدکننده مواد محترقه از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی قرار گیرد.
برخورد با عاملان تولیدکننده مواد محترقه از اولویت‌های نیروی انتظامی باشد دبیر دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس هشتم با اشاره به نحوه برخورد با افرادی که سبب برهم زدن نظم جامعه می‌شوند، تأکید کرد: باید برخورد با عاملان اصلی تولیدکننده مواد محترقه از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/5983.jpg برخورد,با,عاملان,تولیدکننده,مواد,محترقه,از,اولویت‌های,نیروی,انتظامی,باشد Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: در روزهای پایان هر سال شاهد ساخت و تولید مواد دستی خطرناک و تلفات و صدمات جبران‌ناپذیر حاصل از آن در جامعه هستیم.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی افزود: در قانون مجازات اسلامی برای برخورد با هرگونه تخلف و اختلال در قانون امنیتی کشور، یک قانون جداگانه تدوین و تصویب شده است که نیروی انتظامی با همکاری قوه قضاییه می‌تواند از طریق آن، با متخلفان برخورد کند.

وی ادامه داد: افزون‌بر‌اینکه مأموران نیروی انتظامی باید وارد عمل شوند، دادستان کشور به عنوان مدعی‌العموم موظف به رسیدگی شکایات و تخلف‌های افراد خاطی است.

نوروزی با بیان اینکه نباید مانع تفریح سالم مردم شد، گفت: اگر فرد یا افرادی قصد ایجاد مزاحمت داشته باشند و رفتار خلافی در مراسم چهارشنبه‌سوری انجام دهند، باید با آنها به شدت برخورد شود تا سایرین از تکرار این جرایم خودداری کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برخی اوقات مشاهده شده که نیروی انتظامی افراد متخلف را 48 ساعت پس از بازداشت و بدون رسیدگی به پرونده آنها، حکم به آزادی آنها می‌دهد و این سهل‌انگاری، موجب تکرار حوادث خطرناک در سال‌های بعد می‌شود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم افزود: حوادث ناشی از مراسمی مانند چهارشنبه سوری در کلان‌شهرها بیشتر از شهرها و روستاهای کوچک است و علت اصلی، جمعیت زیاد و تعداد کم مأموران نیروی انتظامی برای کنترل آن است.

وی گفت: در بحث چهارشنبه‌ آخر سال که مردم اصرار دارند آن را در قالب یک مراسم متداول برگزار کنند، بنابراین توصیه می‌شود بزرگترها در کنار کوچکترها قرار گیرند، تا خطر کمتر شود و سزاوار نیست برای یک شب، سال‌ها پشیمانی ایجاد شود.

دبیر دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تأکید کرد:‌ چهارشنبه سوری مراسمی است که سال‌های متمادی در شکل‌های غلط و حادثه‌ساز، برگزار می‌شود و مسئولان ناجا و دستگاه قضایی باید با استفاده از اعمال قانون برخورد با مجرمان، این آیین و رسم سنتی را ساماندهی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet