هدر اصلی
1390/12/21 09:43:36
سرویس صحن
حیدری‌دستنایی در مخالفت با طرح اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در 2 ماه اول سال 91

تصویب این طرح بودجه سال 91 را از انسجام دور می‌کند

حیدری‌دستنایی در مخالفت با طرح یک فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۱ گفت: این موضوع که مجلس قانونی تصویب کند و دولت به آن عمل کند، بهتر از این است که دولت اهتمامی نسبت به قوانین مصوب مجلس نداشته باشد.
تصویب این طرح بودجه سال 91 را از انسجام دور می‌کند حیدری‌دستنایی در مخالفت با طرح یک فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت 1391 گفت: این موضوع که مجلس قانونی تصویب کند و دولت به آن عمل کند، بهتر از این است که دولت اهتمامی نسبت به قوانین مصوب مجلس نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/2472.jpg تصویب,این,طرح,بودجه,سال,91,را,از,انسجام,دور,می‌کند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مخالفت با طرح یک فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت 1391 گفت: قانون به ما اجازه نمی‌دهد که در این‌باره طرحی را ارائه کنیم، بلکه براساس قوانین موجود ارائه چنین طرحی نیازمند ارائه لایحه توسط دولت است.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: تصویب چنین طرحی نوعی قانون‌گریزی است و مجلسی که قانون وضع می‌کند و به قانون‌گریزی دیگران خرده می‌گیرد نباید خود مرتکب چنین مسئله‌ای شود.

وی اظهار داشت: ارائه این طرح مشابه سال قبل منجر به یک دور تسلسل می‌شود، زیرا اگر خاطرتان باشد امسال رئیس جمهور در زمان ارائه لایحه بودجه یکی از دلایل تأخیر را تصویب دیرهنگام بودجه 90 توسط مجلس دانست و تصویب این طرح باز هم منجر به این خواهد شد که سال آینده بودجه 92 با تأخیر تقدیم شود.

حیدری‌دستنایی تصویب این طرح را موجب دور کردن بودجه 91 از انسجام لازم دانست و گفت: تصویب این طرح امکان برنامه‌ریزی را از دولتمردان سلب می‌کند.

این نماینده مجلس هشتم تصریح کرد: تصویب این طرح موجب می‌شود تا در تمام استان‌ها و به ویژه در استان‌های سردسیر پروژه‌های عمرانی به موقع آغاز نشود و آسیب جدی‌ای را به اقتصاد این مملکت می‌زند.

وی همچنین در پاسخ به نماینده موافق این طرح گفت: وظیفه مجلس این است که برای کشور قانون تصویب کند اما سوال این است که ما چه میزان قانون تصویب کرده‌ایم اما برخی از آنها توسط دولت اجرا نشده است.

حیدری‌دستنایی تصریح کرد: در این هفته رئیس جمهور به مجلس می‌آید تا در مورد عدم اهتمام به قوانین پاسخ دهد و این موضوع در راستای همین مسئله است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور قانونی عمل کند بهتر از این است که قانون تصویب شود و رئیس جمهور به آن عمل نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet